Fontanna pełna piany w Sławie. Ktoś zrobił psikusa. Sprawa trafiła na policję

12 maj 2023
Autor: 
Fontanna pełna piany w Sławie. Ktoś zrobił psikusa Fot. Gmina Sława

Piana w fontannie Witosława w Sławie to częsty przypadek. Teraz znów ktoś zrobił żart. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i przyznał się do winy.

Dolewanie płynu do mycia naczyń lub innych środków spieniających do fontann to częsty żart w wielu miejscach w Polsce. I tak zamiast wody w fontannach mamy pianę, która bardzo często wydostaje się na zewnątrz. Tak działo się między innymi w lubuskiej Sławie. Działo i dzieje, bo w ostatnich dniach znów pojawił się żartowniś.

Ostatnie incydenty miały miejsce w niedzielę oraz poniedziałek (7 i 8 maja). Poinformował o tym Urząd Gminy w Sławie.

- Spora dawka szamponu lub innego środka spowodowała, że fontanna przez kilka dni była wyłączona. Wymieniono wodę i wyczyszczono sprzęt. Pompy i filtry mają to do siebie, że są wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia. Obecność w wodzie piany znacznie zmniejszyła siłę wody, która jest wytryskiwana z dysz. Koszt czyszczenia wraz z dyszami, a może i wymiana tego sprzętu to nawet kilka tysięcy złotych - przekazuje Gmina Sława.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023 - droga do Warszawy ...

Fontanna pełna piany - policja zatrzymała sprawcę

Sprawą zajęła się Straż Miejska, która po sprawdzeniu zapisu z kamer monitoringu ustaliła domniemanego sprawcę. Zgłoszenie wpłynęło także do Komisariatu Policji w Sławie. Mundurowi zatrzymali i przesłuchali sprawcę, który przyznał się do winy.

- Niebawem stanie on przed sądem i będzie musiał pokryć koszty czyszczenia zbiornika, a także uszkodzonych elementów - informują urzędnicy. Zgodnie z kodeksem karnym za zniszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Gmina Sława podkreśla, aby w podobnych przypadkach od razu powiadamiać służby. W tym przypadku "spora część osób widziała to zajście, ale niestety nikt nie poinformował o tym".

Przeczytaj też: Castorama Zielona Góra otwarta po pożarze. Klienci znów mogą robić zakupy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u