Castorama Zielona Góra otwarta po pożarze. Klienci znów mogą robić zakupy

12 maj 2023
Autor: 
Castorama Zielona Góra otwarta po pożarze Redakcja

Sklep budowlany Castorama w Zielonej Górze otworzył się dziś dla klientów. Był zamknięty przez przeszło dwa tygodnie z powodu pożaru.

Dziś, 12 maja, sklep Castorama Zielona Góra punktualnie o godzinie 7:00 ponownie otworzył się dla swoich klientów. Mieszkańcy miasta i okolic znów mogą robić zakupy do budowy, remontu i urządzania swoich domów, mieszkań czy ogrodów.

- Sklep otwarto po dwóch tygodniach intensywnych prac porządkowych obiektu, koniecznych do przeprowadzenia po wybuchu pożaru. Godziny otwarcia sklepu Castorama w Zielonej Górze pozostają bez zmian. Od poniedziałku do soboty w godzinach 07:00 - 21:00, z kolei w niedziele handlowe sklep jest czynny od 10:00 do 18:00 - informuje Castorama.

Utrudnienia klienci będą mogli napotkać przede wszystkim na parkingu, ponieważ jego część cały czas pozostaje zamknięta. Korzystać będzie można z niego dopiero po zakończeniu prac remontowych, prac instalacyjnych oraz ekspertyzach rzeczoznawców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Co z resztą sklepów i punktów usługowych w budynku? - Zostaną ponownie oddane do użytku w najbliższym możliwym terminie - czytamy w komunikacie Castorama Zielona Góra.

Pożar Castoramy w Zielonej Górze - to było podpalenie

Przypomnijmy, że pożar w sklepie Castorama Zielona Góra wybuchł późnym wieczorem w środę, 26 kwietnia, tuż po godzinie 22:50. Z ogniem walczyło łącznie ponad 30 zastępów straży pożarnej z terenu całego województwa lubuskiego. Sytuację opanowano dopiero po około siedmiu godzinach akcji, natomiast kolejne godziny zajęło dokładne dogaszanie pogorzeliska.

Straty oszacowano na co najmniej milion złotych. Szybko okazało się, że to było podpalenie. Policja zatrzymała już sprawcę, którym okazał się 39-letni mężczyzna. Usłyszał on już zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa pożaru i uszkodzenia mienia znacznej wartości, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Przeczytaj też: Proboszcz bohaterem, bo ugasił pożar w domu rekolekcyjnym. "Anioł wychodzący z piekła" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u