Poszukiwania na rzece Szprotawa. Na brzegu znaleziono ubrania i rzeczy osobiste

13 maj 2023
Autor: 
Poszukiwania na rzece Szprotawa Redakcja/archiwum

Akcja służb w Szprotawie. Ktoś zostawił swoje ubrania i inne przedmioty przy rzece Szprotawa. Straż pożarna szuka człowieka, który mógł utonąć.

Wszystko wydarzyło się w sobotnie popołudnie, 13 maja, po godzinie 18:00. Do szprotawskich służb ratowniczych wpłynęło niepokojące zgłoszenie.

Przy ulicy Basztowej w rejonie rzeki Szprotawa osoba zgłaszająca znalazła rzeczy osobiste, które najprawdopodobniej należały do mężczyzny. Ujawniła ona również ubrania. W pobliżu nie było nikogo, do kogo mogłyby należeć, dlatego pojawiło się podejrzenie, że mężczyzna poszedł się kąpać, lecz ostatecznie utonął.

Trwa akcja poszukiwawcza

Działania na rzece w pierwszej kolejności rozpoczęły trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szprotawie oraz miejscowi policjanci. Wezwano także ochotników z jednostek OSP Małomice, OSP Borowe oraz OSP Dzikowice.

Do akcji zaangażowana została również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno Nurkowego "Południe", w której skład wchodzą strażacy stacjonujący w Zielonej Górze i Nowej Soli.

Służby nieustannie szukają mężczyzny zarówno z brzegu jak i z poziomu rzeki Szprotawa. Ponadto już wkrótce obszar pod powierzchnią wody będą penetrować nurkowie ze straży pożarnej.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Płonął las. W akcji samolot gaśniczy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u