Święto strażaków w Zielonej Górze. Były odznaczenia i awanse. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)

13 maj 2023
Autor: 
Święto strażaków w Zielonej Górze. Były odznaczenia i awanse Redakcja

Dziś w Zielonej Górze odbyły się obchody Dnia Strażaka. Były awanse i odznaczenia dla zawodowców oraz ochotników. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Dzień Strażaka przypada dokładnie na 4 maja, ale jego obchody w pożarniczym świecie planuje się de facto na cały maj. Świętuje zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziś, 13 maja, Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się w Zielonej Górze.

Tym razem wydarzenie wyjątkowo nie odbyło się na placu Bohaterów Westerplatte w centrum miasta. Zorganizowano je na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ulicy Sulechowskiej.

Dzień Strażaka w Zielonej Górze - awanse i odznaczenia

W trakcie uroczystości wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie oficerów, aspirantów i podoficerów Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto zarówno funkcjonariusze PSP, jak i druhowie OSP zostali wyróżnieni złotymi, srebrnymi oraz brązowymi medalami "Za Zasługi dla Pożarnictwa". Złotym medalem odznaczona została na przykład jednostka OSP "Racula" w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Związek OSP RP wręczył także odznaczenia "Strażak wzorowy". Dodatkowo własne wyróżnienia przekazał prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Strażacy PSP oraz ochotnicy z terenu miasta otrzymali medale "Za Zasługi dla Miasta Zielona Góra" oraz nagrody pieniężne.

Wszyscy zebrani mogli usłyszeć dziś wiele podziękowań. Te płynęły, chociażby ze strony Zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Drozdy, Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze st. bryg. Piotra Jankowieckiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP dh. Edwarda Fedko i Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP dh. Adama Jaskulskiego. Na zakończenie uroczystości jednostki OSP odbierały promesy w ramach programu "Mały Strażak", za który odpowiada Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, słowa uznania, życzenia pomyślności oraz zadowolenia ze służby. Strażakom dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzymy dalszej owocnej służby na pożytek mieszkańców miasta i powiatu - podkreśla st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskich strażaków.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Płonął las. W akcji samolot gaśniczy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u