Tragiczny finał poszukiwań koło Gorzowa. Ze stawu wyłowiono ciało 70-latka

11 czerwiec 2023
Autor: 
Tragiczny finał poszukiwań koło Gorzowa. Ze stawu wyłowiono ciało 70-latka Redakcja/archiwum

Tragiczny finał poszukiwań koło Gorzowa Wielkopolskiego. Strażacy wyłowili ciało 70-letniego mężczyzny. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności śmierci.

Zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca wsi Prądocin (gmina Deszczno) wpłynęło do policji w Gorzowie Wielkopolskim w sobotni wieczór, 10 czerwca. Mężczyzna około godziny 19:00 wyszedł z domu wraz z psami i ślad po nim przepadł. Senior nie wracał przez najbliższe godziny do miejsca zamieszkania i nie kontaktował się z rodziną.

Jeszcze tego samego dnia około godziny 23:00 rozpoczęła się akcja poszukiwawcza z udziałem policji oraz strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Mundurowi do późnych godzin nocnych przeczesywali okoliczne łąki oraz kompleksy leśne. Działania nie przyniosły ostatecznie żadnego rezultatu i akcję przerwano.

Strażacy wyłowili ciało mężczyzny

Dziś, 11 czerwca, poszukiwania 70-latka zostały wznowione. Wszystko rozpoczęło się około godziny 8:00.

Tym razem do akcji dołączyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kostrzynie nad Odrą oraz Międzyrzeczu, na podstawie których funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Centrum". Strażacy przeszukiwali stawy zlokalizowane w Prądocinie zarówno na powierzchni, jak i pod wodą. Ponadto na miejsce dojechali też ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Jarogniewice wyposażeni m.in. w drona.

Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny. Po kilku godzinach działań strażakom udało zlokalizować, a następnie wyłowić zwłoki mężczyzny.

- Informujemy, że poszukiwania 70-latka zostały zakończone. Służby odnalazły ciało mężczyzny - potwierdza kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. W domu zapaliły się akumulatory


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u