Zderzenie dwóch aut na krajowej "27" pod Zieloną Górą. Obaj kierowcy byli pijani (ZDJĘCIA)

11 czerwiec 2023
Autor: 
Zderzenie dwóch aut na krajowej "27" pod Zieloną Górą

Nocna kolizja na drodze krajowej nr 27 na odcinku Nowogród Bobrzański - Świdnica. Zderzyły się dwa samochody kierowane przez Bułgarów. Obaj kierowcy byli pijani.

Wszystko wydarzyło się w niedzielną noc, 11 czerwca. Tuż przed godziną 3:30 do zielonogórskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 48-kilometrze krajowej "27".

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu marki Opel Astra lekko zderzył się z Fiatem Stilo, który wraz z nim poruszał się najprawdopodobniej w kierunku Zielonej Góry. Następnie Opel zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost przed pojazd marki Renault Traffic, którego kierowca musiał "uciec" na pobocze, aby nie doszło do wypadku. Z czasem Opel wypadł jeszcze z drogi wprost do rowu.

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz zastęp ochotników z OSP Kaczenice. Dojechał także patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, ale szybko okazało się, że kierowcy Opla oraz Fiata są pijani. Jeden z nich chciał nawet odjechać, ale uniemożliwili mu to strażacy. Następnie obu mężczyzn przejęli policjanci.

- Byli to obywatele Bułgarii. Kierowca Opla miał w swoim organizmie ponad 1,3 promila alkoholu, z kolei kierowca Fiata miał 1,3 promila. Obaj zostali zatrzymani - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Kolizja w Zielonej Górze. Zderzyły się Lamborghini oraz BMW (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u