Akcja służb w Letnicy koło Zielonej Góry. Ze zbiorników wyciekała nieznana substancja (ZDJĘCIA)

12 czerwiec 2023
Autor: 
Akcja służb w Letnicy. Ze zbiorników wyciekała nieznana substancja

Pięć zastępów straży pożarnej i patrol policji wysłano do Letnicy pod Zieloną Górą. Ze zbiorników na przyczepie ciągnika wyciekała nieznana substancja.

Informacja wpłynęła do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w poniedziałek, 12 czerwca, chwilę przed godziną 19:10.

W Letnicy (gmina Świdnica) w pobliżu przejazdu kolejowego na trasie w kierunku wsi Koźla miało dojść do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego, który przewoził na przyczepie zbiorniki typu mauzer. Ponadto zdaniem osoby zgłaszającej ze zbiorników wyciekała nieznana substancja, która mogła być toksyczna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Nie ma zagrożenia

I tak do Letnicy wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze, w której funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego. Do akcji wyruszyły też zastępy z jednostek OSP Koźla oraz OSP Letnica.

Po dojeździe pierwszego zastępu strażacy zabezpieczyli teren i przeprowadzili rozpoznanie. Ciągnik rolniczy marki John Deere stał na drodze, natomiast przyczepa, na której transportowano zbiorniki, nieznacznie przechyliła się na bok. Z kilku z nich faktycznie wyciekała ciecz, ale szybko okazało się, iż nie ma zagrożenia dla środowiska. Była to po prostu... woda.

Na miejscu pojawił się także patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego, który przejął czynności. Wówczas strażacy zakończyli działania i rozjechali się do swoich jednostek.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Zderzenie osobówek. Jedna osoba została poszkodowana (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u