Pijany kierowca autokaru koło Gorzowa. Chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

13 czerwiec 2023
Autor: 
Pijany kierowca autokaru koło Gorzowa. Chciał zawieźć dzieci Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Miał ponad pół promila alkoholu, a mimo to wsiadł za kierownicę. Pijany kierowca autokaru wpadł koło Gorzowa Wielkopolskiego. Miał zawieźć dzieci na wycieczkę.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 12 czerwca, w godzinach porannych. Tego dnia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ciecierzycach koło Gorzowa Wielkopolskiego miały pojechać nad jezioro. Wcześniej o wyjeździe poinformowano też policjantów, którzy mieli sprawdzić kierowcę, jak i sam pojazd.

Pijany kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci

Kontrola autokaru rozpoczęła się od sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy. I tutaj zaczęły się problemy, a wycieczka stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

- Pierwsze badanie wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. 37-latek w organizmie miał ponad pół promila. Na szczęście dzieci nie pojechały z nieodpowiedzialnym kierowcą - relacjonuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Kierowca autokaru znajdował się w stanie nietrzeźwości, czyli popełnił przestępstwo. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto mężczyzna będzie musiał zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

"Policjanci czekają na zgłoszenia"

Funkcjonariusze z lubuskich Wydziałów Ruchu Drogowego często kontrolują autokary przed wycieczkami. Teraz z pewnością takich akcji będzie więcej, bo zbliżają się wakacje. Ponadto uczniowie korzystają z ostatnich dni roku szkolnego, aby wyjechać na klasowe wycieczki.

- Policjanci przez cały czas czekają na zgłoszenia, by skontrolować nie tylko autokar, ale także kierowcę. Przypadek z Ciecierzyc potwierdza, że takie wizyty są potrzebne - podkreśla kom. Jaroszewicz.

Przeczytaj też: Akcja służb w Letnicy koło Zielonej Góry. Ze zbiorników wyciekała nieznana substancja (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u