Pożar zboża na pniu oraz ścierniska pod Krosnem Odrzańskim. Spłonęło 10 hektarów!

07 lipiec 2023
Pożar zboża na pniu oraz ścierniska pod Krosnem Odrzańskim. Spłonęło 10 hektarów! Fot. Czytelnik Łukasz

Płonie zboże na pniu w pobliżu wsi Kosierz pod Krosnem Odrzańskim. Trwa walka z pożarem!

W piątek, 7 lipca około godziny 14 w pobliżu miejscowości Kosierz pod Krosnem Odrzańskim w trakcie prac rolnych doszło do pożaru zboża na pniu oraz ścierniska. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Ogień z każdą minutą przybierał na sile i obejmował kolejne hektary pola.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Pożar zboża na pniu

Do działań zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia i ocenie sytuacji przystąpili do akcji gaśniczej. Liczyła się każda minuta, aby straty były jak najmniejsze. Po kilkudziesięciu minutach działań pożar został opanowany i nie rozprzestrzeniał się dalej.

Według wstępnej oceny spaleniu uległo łącznie 10 hektarów pola. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. 

Czytaj także - Wypadek na trasie Kargowa - Babimost. Auto uderzyło w drzewo. Jedna osoba została ranna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u