PILNE! Czy będzie ewakuacja mieszkańców Przylepu? Płonie hala z odpadami chemicznymi!

22 lipiec 2023
Autor: 
PILNE! Rusza ewakuacja mieszkańców Przylepu. Płonie hala z odpadami chemicznymi! Redakcja

Rusza ewakuacja zielonogórskiego Przylepu. Powód? Pożar hali z niebezpiecznymi odpadami chemicznymi.

W sobotę, 22 lipca w sołectwie Przylep doszło do pożaru hali z niebezpiecznymi odpadami chemicznymi. Ogień błyskawicznie rozprzestrzenił się na cały budynek. W akcji gaśniczej udział bierze blisko 50 zastępów straży pożarnej z dwóch województw. W trybie pilnym zwołano sztab kryzysowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Rusza ewakuacja dzielnicy Zielonej Góry

W związku z pożarem hali, w okolicy doszło do wzrostu stężenia substancji niebezpiecznych w powietrzu. Około godziny 18:45 sztab kryzysowy podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep.

- Rozpoczynamy ewakuację mieszkańców z sołectwa Przylep. Mieszkańcy zostaną przewiezieni autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji do wyznaczonych przez miasto miejsc. - napisał w mediach społecznościowych prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. 

Prezydent Zielonej Góry dodaje, że ewakuacja ma charakter prewencyjny, ponieważ nie wiadomo, w jakim stopniu doszło do skażenia terenu. 

Aktualizacja godzina 19:20 - Prezydent Zielonej Góry poinformował, że sytuacja jest bardzo dynamiczna i obecnie wciąż podejmowane są decyzje co do zasadności prowadzenia ewakuacji. 

Aktualizacja godzina 19:30 - Ewakuację mieszkańców sołectwa Przylep potwierdza Lubuska Policja. W działania zaangażowani zostaną policjanci, którzy zadbają nad sprawnym przebiegiem akcji.

Aktualizacja godzina 20:00 - Ewakuacja mieszkańców obecnie nie jest prowadzona. Służby czekają na dodatkowe wyniki. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u