Specjalistyczni żołnierze przyjadą do Zielonej Góry. Będą analizować skażenie!

22 lipiec 2023
Autor: 
Specjalistyczni żołnierze przyjadą do Zielonej Góry. Będą analizować skażenie! Redakcja

Żołnierze z Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń przyjadą do Zielonej Góry. Mundurowi będą badać stopień skażenia w związku z pożarem hali z chemikaliami.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że do Zielonej Góry wkrótce przyjadą specjalistyczni żołnierze z Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń. Mundurowi zajmą się sprawdzaniem stanu skażenia środowiska oraz atmosfery. Obecnie pożar wciąż nie został opanowany. W akcji gaśniczej bierze udział ponad 60 zastępów straży pożarnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Wojsko przyjedzie do Zielonej Góry

Wciąż trwa posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej numer 2 w Zielonej Górze. Obecnie badania prowadzone są przez straż pożarną oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Po otrzymaniu wyników będą podejmowane dalsze decyzje, w tym te dotyczące ewakuacji. 

Pożar wciąż nie został opanowany. Obecnie na miejscu pracuje ponad 60 zastępów straży pożarnej z województwa lubuskiego oraz wielkopolskiego. Strażacy pracujący bezpośrednio przy pożarze działają w aparatach powietrznych, natomiast pozostali otrzymali maseczki ochronne.

Czytaj także - Pożar w Zielonej Górze. Płonie hala z niebezpiecznymi odpadami chemicznymi (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u