Sarna wpadła do studni w Wilkanowie koło Zielonej Góry. Na pomoc przybyli strażacy (ZDJĘCIA)

25 lipiec 2023
Sarna wpadła do studzienki w Wilkanowie koło Zielonej Góry Fot. KM PSP Zielona Góra

Nietypowa akcja strażaków z Zielonej Góry. Mundurowi ratowali sarnę, która znalazła się w tarapatach i potrzebowała pomocy.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze we wtorkowe przedpołudnie, 25 lipca, o godzinie 11:40. Mieszkaniec Wilkanowa (gmina Świdnica) poinformował, że na jednej z działek sarna wpadła do studni.

Na miejsce wysłano dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, w tym samochód wchodzący w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Zwierzę udało się uratować

- Mała sarenka utknęła w studni głębokiej na około 3 metry. Do akcji wykorzystany został sprzęt wysokościowy będący na wyposażeniu zielonogórskiej grupy - relacjonuje st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Akcja była szybka i sprawna. Już po kilku minutach działań sarnę udało się uwolnić z pułapki. Zwierzę czuło się doskonale i natychmiast całe oraz zdrowe wróciło na łono przyrody.

Przeczytaj też: Skażenie rzeki Gęśnik po pożarze hali w Zielonej Górze. Potwierdzili to inspektorzy WIOŚ (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u