Pożar samochodu z carsharingu w lesie koło Cybinki. Spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)

14 wrzesień 2023
Autor: 
Pożar samochodu z carsharingu w lesie koło Cybinki Fot. OSP Cybinka

Pożar auta z carsharingu w okolicach Cybinki. Pojazd znajdował się w lesie. Nic z niego nie zostało.

Zgłoszenie wpłynęło do słubickich służb ratowniczych w czwartkowy wieczór, 14 września, tuż po godzinie 19:10. System eCall, który obowiązkowo montowany jest w nowszych samochodach i służy do automatycznego powiadamiania służb o zdarzeniach drogowych, poinformował o takim zdarzeniu w pobliżu miejscowości Radzików (gmina Cybinka).

Do akcji wyruszył zastęp straży pożarnej ze Słubic oraz zastępy ochotników z OSP Radzików i OSP Cybinka. Wysłano także podstawowy zespół pogotowia ratunkowego z Cybinki i patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Pożar samochodu z carsharingu

Strażacy, którzy jako pierwsi dojechali we wskazane miejsce, znaleźli wskazany samochód osobowy w kompleksie leśnym. Pojazd marki Renault był całkowicie objęty ogniem. Dodatkowo pożar rozprzestrzenił się na leśną ściołę. Ratownicy od razu rozwinęli linię gaśniczą i przystąpili do akcji.

Po kilku minutach sytuacja pożarowa była opanowana. Niestety pojazd doszczętnie spłonął. Wewnątrz oraz w pobliżu nikogo nie było. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana, ale można przypuszczać, że było to podpalenie.

Samochód należał do jednej z firm, która zajmuje się carsharingiem. Mówiąc inaczej, to firma, która wypożycza pojazdy "na minuty" za pomocą aplikacji mobilnej. Takie auta znajdziemy przede wszystkim w największych polskich miastach.

Przeczytaj też: Pościg na S3. Pijany 17-latek wiózł 37 nielegalnych imigrantów (FILM, ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u