Pożar szpitala w Żaganiu. Ewakuowano pacjentów. W akcji 14 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

17 wrzesień 2023
Pożar szpitala w Żaganiu. Ewakuowano pacjentów Fot. OSP Iłowa

Pożar w Żaganiu. Ogień pojawił się w szpitalu. Pacjenci zostali ewakuowani i przewiezieni karetkami do okolicznych szpitali. Na miejscu pracowało 14 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żaganiu w niedzielną noc, 17 września. Chwilę przed godziną 2:40 w szpitalu przy ulicy Żelaznej doszło do pożaru. W ogniu stanęły sale szpitalne ulokowane na drugim piętrze.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz cztery zastępy z jednostki w Szprotawie. Dodatkowo wysłano siedem zastępów z pobliskich jednostek OSP. I tak kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało czternaście zastępów straży pożarnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Pożar w szpitalu, ewakuowano pacjentów

Strażacy, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu, od razu rozwinęli linie gaśnicze. Następnie wyposażeni w aparaty powietrzne udali się do środka szpitala będącego filią 105. Kresowego Szpitala Wojskowego. Tam pożar był już dość mocno rozwinięty. Należy jednak dodać, że jeszcze przed przyjazdem zastępów płomienie próbował stłumić personel szpitala.

W międzyczasie w lecznicy ruszyła ewakuacja pacjentów. Wszystkich przenoszono w wyznaczone miejsca na zewnątrz szpitala, gdzie następował ich podział ze względu na stan medyczny. Później karetkami pogotowia pacjenci byli transportowani do okolicznych szpitali. Łącznie obiekt musiało opuścić około 40 pacjentów.

- Wśród ewakuowanych było także sześć osób, które zostały poszkodowane w wyniku pożaru. Doznały one poparzeń. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Pożar od papierosa?

Działania służb zakończono w okolicach godziny 6:00. Na miejscu działały także patrole policji, Żandarmeria Wojskowa i pogotowie gazowe.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Jak przekazuje st. kpt. Kaniak, wstępne ustalenia strażaków wykazały, że najprawdopodobniej jeden z pacjentów palił papierosa. Następnie zajęło się od niego szpitalne łóżko.

Przeczytaj też: Rumun jechał skradzionym samochodem z Niemiec. "Tłumaczył, że był pasażerem"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u