Pożar koło Krosna Odrzańskiego. Płonie dom. Trwa akcja gaśnicza

17 wrzesień 2023
Pożar koło Krosna Odrzańskiego. Płonie dom Redakcja/archiwum

Pożar w Bytnicy koło Krosna Odrzańskiego. Płonie budynek wielorodzinny. Z ogniem walczy dziewięć zastępów straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza.

Dyżurny krośnieńskiej straży pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze w Bytnicy w niedzielne popołudnie, 17 września, kilka minut przed godziną 18:00. W ogniu stanął dom wielorodzinny.

Wieści przekazane przez osobę zgłaszającą były bardzo niepokojące. - Z tych informacji wynikało, że w budynku znajdują się cztery osoby, które mogą być uwięzione - relacjonuje kpt. Piotr Gabrowski, rzecznik straży pożarnej w Krośnie Odrzańskim.

Trwa akcja gaśnicza

Do akcji wyruszyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krośnie Odrzańskim oraz podnośnik hydrauliczny z jednostki w Gubinie. Dodatkowo wezwano druhów ochotników z jednostek OSP w Bytnicy, Radnicy, Budachowie, Osiecznicy i Gostchorzu. Łącznie na miejscu zjawiło się dziewięć zastępów straży pożarnej.

- Mieszkańcy na szczęście samodzielnie opuścili budynek jeszcze przed przyjazdem naszych zastępów. Ogniem objęte zostało przede wszystkim poddasze, z czego połowa była użytkowa - informuje kpt. Gabrowski.

Strażacy cały czas prowadzą akcję gaśniczą. Na godzinę 18:30 pożar był już zlokalizowany, czyli nie rozprzestrzeniał się dalej.

Przeczytaj też: Pożar szpitala w Żaganiu. Ewakuowano pacjentów. W akcji 14 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u