Policja podsumowała Winobranie 2023 w Zielonej Górze. Wystawiono 195 mandatów (ZDJĘCIA)

18 wrzesień 2023
Autor: 
Policja podsumowała Winobranie 2023 w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Policja podsumowała Winobranie 2023. Dni Zielonej Góry codziennie zabezpieczało około 100 funkcjonariuszy. Sprawdź, ile było interwencji i ile osób zatrzymano.

Winobranie w Zielonej Górze ruszyło oficjalnie w sobotę, 9 września. Wraz z nim w Komendzie Miejskiej Policji ruszyła operacja zabezpieczenia imprezy masowej. W jednostce utworzono specjalny sztab, który pracował 24 godziny na dobę i niezależnie od dyżurnego koordynował interwencje oraz działania mundurowych w rejonie wydarzenia.

Winobranie 2023 codziennie zabezpieczało około 100 funkcjonariuszy. Głównie byli to miejscowi mundurowi, których wspierali między innymi policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz słuchacze Szkoły Policji w Katowicach. Zaangażowali byli również policjanci z okolicznych komend, jak na przykład Nowa Sól, Wschowa, Sulęcin czy Krosno Odrzańskie.

"Najwięcej pracy w weekendy"

Jak zaznaczają policjanci, tegoroczne Winobranie było jednym z najspokojniejszych w ciągu ostatnich kilku lat. Obyło się bez poważniejszych incydentów porządkowych czy przestępstw kryminalnych.

- Jak co roku najwięcej pracy policjanci, mieli w weekendy, wtedy to także w zabezpieczeniu jarmarku winobraniowego i imprez towarzyszących brała udział największa liczba policjantów. Podczas całego Winobrania zatrzymano 7 sprawców przestępstw na gorącym uczynku. Byli to głównie nietrzeźwi kierujący oraz trzej sprawcy pobicia - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Winobranie 2023: statystyka interwencji

  • 328 - przeprowadzone interwencje
  • 393 - ujawnione wykroczenia
  • 195 - nałożone mandaty karne
  • 17 - sporządzone wnioski o ukaranie do sądu
  • 7 - sprawcy przestępstw zatrzymani na "gorącym uczynku"
  • 5 - zatrzymane osoby poszukiwane
  • 26 - zatrzymane osoby nietrzeźwe
  • 630 - legitymowania osób
  • 59 - kontrole pojazdów

Przeczytaj też: Pożar szpitala w Żaganiu. Ewakuowano pacjentów. W akcji 14 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u