Akcja ratunkowa na jeziorze Linie Duże koło Kargowej. Topił się mężczyzna

28 wrzesień 2023
Autor: 
Akcja ratunkowa na jeziorze Linie Duże koło Kargowej. Topił się mężczyzna Redakcja/archiwum

Akcja ratownicza nad jeziorem Linie Duże koło Kargowej. Mężczyzna wszedł do wody i zaczął się topić. Ostatecznie udało się go uratować.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 28 września, po godzinie 13:30.

Ludzie przebywający w okolicach jeziora Linie Duże usłyszeli krzyki. Pomocy wzywał mężczyzna, który znajdował się w wodzie. Świadkowie od razu powiadomili służby ratownicze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Mężczyzna trafił do szpitala

Do akcji wyruszyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze w sile dwóch zastępów. Wysłano też ochotników z OSP Kargowa i samochód z jednostki PSP w Sulechowie.

Jako pierwsi nad jeziorem Linie Duże zjawili się strażacy z Kargowej. Ochotnicy od razu przystąpili do działań ratowniczych. Szybko zlokalizowali oni topielca, który samodzielnie zbliżał się do brzegu, a następnie pomogli mu wyjść, aby udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Z czasem na miejscu zjawił się zespół pogotowia ratunkowego, który przejął poszkodowanego od druhów z OSP Kargowa. Został on przetransportowany ambulansem do szpitala w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Kargowej. Dwie osoby zostały ranne. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u