Dwa pościgi za złodziejami aut w Lubuskiem. Jednemu udało się uciec (ZDJĘCIA)

17 październik 2023
Autor: 
Dwa pościgi za złodziejami aut w Lubuskiem Fot. NOSG

Straż Graniczna w ciągu jednego dnia prowadziła w Lubuskiem dwa pościgi za złodziejami samochodów. Jednego udało się zatrzymać, drugi zjechał do lasu i uciekł.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 13 sierpnia. Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku podczas służby w rejonie autostradzie A2 prowadzili dwa pościgi za złodziejami aut. Na początku postanowili zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Mazda na niemieckich numerach rejestracyjnych.

- Autem jadącym z Niemiec kierował mężczyzna, który nie zastosował się do wydanych poleceń do zatrzymania się i z bardzo dużą prędkością oddalił się w głąb Polski. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym pojazdem - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna jechał brawurowo i lekceważył przepisy ruchu drogowego. Po kilkunastu kilometrach mundurowym udało się zatrzymać ściganą Mazdę. Kierował nią 25-letni obywatel Polski. Szybko okazało się, że pojazd, który miał założone inne "blachy" został skradziony w Niemczech. I tak 25-latek bez uprawnień do kierowania został zatrzymany i przekazany policji.

Drugiemu złodziejowi udało się uciec

Kilka godzin później funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania osobowego Hyundaia na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca również nie zamierzał się zatrzymywać i znacznie przyśpieszył.

- Po krótkim pościgu autostradą i drogami leśnymi w okolicach Torzymia, funkcjonariuszom Straży Granicznej udało się odnaleźć ściganego Hyundaia. Kierowca zbiegł i pomimo podjętych działań, osoby nie udało się zatrzymać - informuje por. SG Biskupik.

W środku pojazdu znaleziono oryginalne, niemieckie tablice rejestracyjne wraz z dowodem rejestracyjnym, bo właśnie tam został skradziony. Zwrócono też uwagę na uszkodzoną stacyjkę. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym, a dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci.

Przeczytaj też: Wybory 2023. Znamy nowych posłów i senatorów z lubuskiego


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u