Międzyrzecz: Wezwał służby, bo... znajoma nie chciała z nim rozmawiać

20 październik 2023
Autor: 
Międzyrzecz: Wezwał służby, bo... znajoma nie chciała z nim rozmawiać Redakcja/archiwum

Zadzwonił na numer alarmowy 112 i zgłosił, że jego znajoma nie otwiera drzwi i może być w niebezpieczeństwie. Do akcji ruszyły służby, zupełnie niepotrzebnie.

Niepokojące zgłoszenie wpłynęło do międzyrzeckich służb ratowniczych w czwartek, 19 października. 41-letni mężczyzna poinformował, że jego znajoma nie otwiera drzwi od mieszkania. Twierdził, iż kobiecie oraz jej dziecku grozi niebezpieczeństwo i zachodzi konieczność wyważenia drzwi.

Do akcji wyruszył zastęp straży pożarnej z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Na miejsce przybył także patrol policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Bezpodstawne wezwanie służb

- Funkcjonariusze zamiast sytuacji zagrożenia życia, zastali jedynie mężczyznę czekającego przed drzwiami. Kobieta, właścicielka domu, nie otworzyła drzwi, ponieważ nie chciała mieć z nim kontaktu - relacjonuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Szybko okazało się, że kobieta jeszcze przed zaalarmowaniem służb wielokrotnie informowała mężczyznę, że nie zamierza mu otworzyć drzwi do lokalu. Dodatkowo prosiła, aby ten się oddalił. Ten postanowił jednak załatwić sprawę "po swojemu".

Bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych to poważna sprawa, dlatego policjanci skierowali tę sprawę do sądu. Wkrótce mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za swoje działanie przed wymiarem sprawiedliwości.

- Takie przypadki stanowią przypomnienie, że wezwanie służb ratunkowych powinno być rezultatem rzeczywistego zagrożenia, a nie próby rozwiązania prywatnych sporów. Te nieprawdziwe zdarzenia i fałszywe historie angażują siły i środki, które niejednokrotnie mogłyby być użyte w innym miejscu - podkreśla mł. asp. Maksimczyk.

Przeczytaj też: Pijany kierowca śmiertelnie potrącił 65-latkę w gminie Torzym. Porzucił auto i uciekł


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u