Pościg za obywatelem Ukrainy. Padły strzały. Wiózł nielegalnych migrantów (ZDJĘCIA)

31 październik 2023
Autor: 
Pościg za obywatelem Ukrainy. Padły strzały Fot. NOSG

Pościg w Gubinie. Ścigano Ukraińca przewożącego nielegalnych migrantów. Padły strzały. "Kurier" groził nożem funkcjonariuszom, a imigranci uciekli.

Wszystko wydarzyło się w czwartkowy wieczór, 26 października. W Gubinie patrol Straży Granicznej postanowił zatrzymać do kontroli samochód dostawczy marki Fiat na polskich tablicach rejestracyjnych. Jego kierowca poruszał się w kierunku granicy z Niemcami.

- Kierowca pojazdu nie zastosował się do wydanych sygnałów do zatrzymania i z dużą prędkością zaczął oddalać się od funkcjonariuszy w kierunku granicy z Niemcami. Natychmiast podjęto pościg za uciekającym pojazdem - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Padły strzały. Nielegalni migranci uciekli

W pobliżu miejscowości Wałowice kierowca wyskoczył z pojazdu i próbował uciec pieszo. Wtedy patrol pograniczników zdecydował się na oddanie strzałów ostrzegawczych z broni. To powstrzymało uciekiniera od dalszej ucieczki, ale mężczyzna nie zamierzał się poddać.

- Wyjął nóż i zaczął grozić funkcjonariuszom, a następnie twierdził, że jeżeli zbliżą się do niego, to sam się okaleczy. Na miejsce zdarzenia wezwano ratowników medycznych, policjantów z negocjatorem oraz straż pożarną. Po długiej rozmowie z policyjnym negocjatorem mężczyzna odłożył nóż i oddał się w ręce mundurowch - informuje por. SG Biskupik.

W trakcie "zamieszania" z przestrzeni ładunkowej Fiata wyszła grupa przemycanych cudzoziemców. Pogranicznicy próbowali ich jeszcze szukać, lecz bez skutku.

Ukrainiec usłyszał wiele zarzutów

Kierowcą Fiata okazał się 26-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany. W trakcie przeszukania auta znaleziono worek z 0,5g kokainy, a badanie na obecność narkotyków w organizmie młodego mężczyzny dało pozytywny wynik.

Jak przekazuje rzecznik NOSG, Ukraińcowi przedstawiono długą listę zarzutów. Mowa tu o organizowaniu przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy, niezatrzymaniu się do kontroli, czynnej napaści na funkcjonariusza oraz prowadzenia pod wpływem środka odurzającego. Zastosowano wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą gubińscy policjanci. Obywatelowi Ukrainy grozi kara do 10 lat więzienia.

Przeczytaj też: 94 wykroczenia i 66 mandatów w jeden dzień. Akcja policji z Zielonej Góry (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u