Tragiczny pożar pod Gubinem. Nie żyje jedna osoba

15 listopad 2023
Autor: 
Tragiczny pożar pod Gubinem. Nie żyje jedna osoba Redakcja/archiwum

Pożar koło Gubina. We wsi Budoradz płonął budynek mieszkalny. Z ogniem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej. Niestety jedna osoba zginęła.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Krośnie Odrzańskim w środową noc, 15 listopada. Po godzinie 2:00 w ogniu stanął budynek mieszkalny w Budoradzu koło Gubina.

Początkowo do zdarzenia wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gubinie oraz okoliczne jednostki OSP. Z chwilą dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego pożar był już mocno rozwinięty wewnątrz, a dodatkowo płomienie wychodziły na dach. Wówczas do akcji skierowano kolejne siły i środki.

Pożar Budoradz - jedna osoba nie żyje

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. Rozstawiony został także podnośnik hydrauliczny. Akcja prowadzona była zarówno z zewnątrz, jak i od środka budynku. Łącznie w kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej.

Pożar niestety okazał się tragiczny w skutkach. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba, która znajdowała się w płonącym domu. Kiedy została odnaleziona przez strażaków, na jakąkolwiek pomoc było już za późno.

Sprawą zajmuje się prokuratura

Sytuacja pożarowa została sprawnie opanowana. Od tej pory rozpoczęło się dogaszanie i przelewanie pogorzeliska. Strażacy korzystali przy tym z kamery termowizyjnej, która wskazywała ukryte zarzewia ognia.

Po zakończeniu dzialań strażaków rozpoczęły się oględziny budynku. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratura. Powołany zostanie też biegły z zakresu pożarnictwa, który wyda swoją opinię.

Państwowa Straż Pożarna przypomina w ramach kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", że warto instalować w swoich domach lub mieszkaniach czujki dymu i tlenku węgla (czadu). To mała inwestycja w duże bezpieczeństwo, bo takie małe urządzenie może nam uratować życie. Alarm jest na tyle głośny, że z pewnością obudzi każdą śpiącą osobę.

Przeczytaj też: Pościg w Zielonej Górze. Ścigano motocyklistę. Zobacz nagranie z kamer policji


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u