Wyszedł z więzienia i znów zaczął kraść. Długo nie cieszył się wolnością

15 listopad 2023
Autor: 
Wyszedł z więzienia i znów zaczął kraść Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Niedawno wyszedł z więzienia i znów będzie oglądał świat zza krat. 30-latek z Gorzowa odpowie za liczne kradzieże z włamaniem. Wszedł m.in. do lombardu.

Sprawa miała swój początek w czwartek, 9 listopada. Tego dnia funkcjonariusze kryminalni z I Komisariatu Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali mężczyznę, który włamał się do lombardu w mieście.

Był to doskonale znany im 30-latek. Przestępca ukradł telefony komórkowe i zegarki na łączną kwotę około 7,5 tysiąca złotych. Dzień po zatrzymaniu usłyszał zarzuty.

Włamywał się dalej

Dwa dni później do gorzowskich policjantów zaczęły trafiać kolejne zgłoszenia o włamaniach. Pochodziły one z obiektów handlowych.

- Mężczyzna tym razem włamał się do jednego z marketów i po wypchnięciu drzwi zabrał alkohol oraz papierosy. Na tym nie zakończył swojej przestępczej działalności i usiłował włamać się do sklepu monopolowego, spożywczego oraz lombardu - relacjonuje asp. Ewelina Banaszek z policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dyżurny uzyskał wizerunek podejrzanego i przekazał go patrolom będącym w służbie. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo mężczyznę udało się szybko zatrzymać.

Złodziej wróci do zakładu karnego

Przestępca został przesłuchany i usłyszał kolejne zarzuty. 30-letni mieszkaniec miasta przyznał się do winy. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.

- Mężczyzna już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za liczne przestępstwa. W lutym 2023 roku wyszedł na wolność z zakładu karnego i już w maju dopuścił się kolejnego przestępstwa - informuje asp. Banaszek.

Przeczytaj też: Tragiczny pożar pod Gubinem. Nie żyje jedna osoba


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u