Śnieg w Lubuskiem. Policja: Nie czujesz się pewnie? Nie jedź samochodem

28 listopad 2023
Śnieg w Lubuskiem. Policja: Nie czujesz się pewnie? Nie jedź Redakcja

Pogoda Lubuskie - w części regionu pada śnieg. Policja apeluje o ostrożność. Podkreśla, że jeśli nie czujemy się pewnie to lepiej nie wyjeżdżać autem na drogę.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w województwie lubuskim pada śnieg. Intensywne opady białego puchu szczególnie odczuwalne są na południu regionu, czyli między innymi w Zielonej Górze, powiecie zielonogórskim oraz powiecie żarskim.

Obecnie na trasach nie występują większe utrudnienia. Do służb spływają zgłoszenia o kolizjach drogowych, ale nie są to groźne zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Do akcji wyruszyły pługopiaskarki. - W części północnej regionu drogi krajowe czarne, na południu na DK12 i DK27 lokalnie występuje jeszcze błoto pośniegowe. Nad ranem pracowało na drogach 70 jednostek sprzętowych do odśnieżania i zapobiegania śliskości. Działamy! Wy jedźcie ostrożnie! - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Policja: Nie czujesz się pewne? Nie wyjeżdżaj na drogę

Okres jesienno-zimowy to dla niektórych kierowców spore wyzwanie. Intensywne opady śniegu lub deszczu, mokra i śliska nawierzchnia potrafi czasami mocno dać się we znaki. Dlatego policja w Zielonej Górze przypomina, aby zdjąć nogę z gazu oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego nas pojazdu.

- Opady śniegu i następujące po nich częste oblodzenie jezdni mogą znacznie utrudniać jazdę po drogach, dlatego osoby, które nie czują się pewnie jeżdżąc w trudnych warunkach, powinny zrezygnować z wyjazdu swoim samochodem - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Funkcjonariusze apelują również do wszystkich kierujących, aby np. jadąc do pracy, starali się wyjeżdżać kilka minut wcześniej po to, żeby nie nadrabiać straconego czasu na drodze. Pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

- Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, musimy zadbać o dobrą widoczność. Niezbędne jest więc odśnieżenie pojazdu, nie tylko przedniej szyby, ale również szyb bocznych, lusterek oraz lamp przednich i tylnych - przypomina podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "29" w Lubuskiem. Są ranni (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u