Dantejskie sceny w Zielonej Górze. Złodziej rzucał w ochroniarza perfumami

01 grudzień 2023
Autor: 
Zielona Góra: Złodziej rzucał w ochroniarza perfumami Fot. KMP Zielona Góra

Złodziej wszedł do drogerii i kradł perfumy. Wszystko zauważył ochroniarz. Wtedy 33-latek zaczął rzucać w niego swoimi "fantami".

Sytuacja miała miejsce w środę, 29 listopada. Do jednej z drogerii w centrum Zielonej Góry wszedł mężczyzna, który nie miał legalnych zamiarów.

33-latek od razu zaczął kraść markowe perfumy. Zabrał pięć opakowań za przeszło tysiąc złotych. Wszystko zauważył ochroniarz, który postanowił zareagować.

Kradzież Zielona Góra - złodziej rzucał perfumami w ochroniarza

- Mężczyzna najpierw ukradł perfumy, a potem rzucał nimi i groził pracownikowi ochrony. Krzyk "łapać złodzieja" usłyszał przechodzący obok miejsca zdarzenia mężczyzna, który dokonał tak zwanego obywatelskiego zatrzymania i obezwładnił podejrzewanego o kradzież - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Na miejsce wezwano patrol policji. Mundurowi przetransportowali zatrzymanego do policyjnego aresztu. 33-latek był im doskonale znany, ponieważ był już wcześniej wielokrotnie zatrzymywany za sklepowe kradzieże i przestępstwa przeciwko mieniu.

Złodziej stanie przed sądem

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator na podstawie zgromadzonego materiału oraz wszystkich okoliczności zdarzenia skierował wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do tego i aresztował 33-latka na trzy miesiące.

Przypominamy, że za kradzież rozbójniczą grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Nowe karetki za 1,2 miliona złotych. Mają m.in. nosze elektryczne (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u