Trzeźwy poranek w Zielonej Górze i okolicach. "Akcja przynosi zamierzone efekty" (ZDJĘCIA)

05 grudzień 2023
Autor: 
Trzeźwy poranek w Zielonej Górze i okolicach Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek". Działania realizowano od wczesnych godzin rannych. Skontrolowano wielu kierowców.

Mimo licznych kontroli i zaostrzania kar policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Aby wyłapywać kierujących na "podwójnym gazie" mundurowi coraz częściej sprawdzają trzeźwość kierowców. Nie inaczej było dziś, 5 grudnia. Działania "Trzeźwy poranek" prowadzili policjanci z zielonogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz Komisariatów Policji.

Akcja policji na drogach ruszyła już z samego rana. Policyjne patrole rozstawiły się między innymi na trasie w kierunku Zatonia. Obecni byli też w Zawadzie i Janach oraz w Trzebiechowie pod Sulechowem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Trzeźwy poranek. Skontrolowano kilkuset kierowców

- Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie. W ciągu kilku godzin skontrolowano kilkuset kierujących. Kolejny raz okazało się, że prowadzona od kilku lat akcja przynosi zamierzone efekty - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

W trakcie dzisiejszej akcji nie zatrzymano żadnego kierowcy pod wpływem alkoholu. Świadczy to o coraz większej odpowiedzialności społecznej kierujących.

- Policyjne działania kontrolne będą kontynuowane także najbliższych dniach, w innych lub tych samych miejscach - informuje podinsp. Barska.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Firma się zawinęła, została sterta śmieci. W razie pożaru stanowiłaby zagrożenie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u