Przemycał narkotyki z Holandii. Nie spodziewał się takiego obrotu spraw (ZDJĘCIA)

06 grudzień 2023
Autor: 
Przemyt narkotyków z Holandii. Ich wartość jest ogromna Fot. KAS, KWP Poznań

Przemyt narkotyków z Holandii udaremniony. Służby przechwyciły kokainę i płynną amfetaminę, które wjechały do Polski w ciężarówce. To po zasadzce na granicy.

Śledztwo w sprawie ruszyło już jakiś czas temu. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wpadli na trop osób zajmujących się przemytem narkotyków do Polski.

- Jedną z nich okazał się pracownik firmy transportowej - kierowca ciągnika siodłowego, który służbowo regularnie przekraczał polsko-niemiecką granicę - informuje podinsp. Iwona Liszczyńska z Wielkopolskiej Policji.

Granica Świecko. Przemyt narkotyków udaremniony

Policjanci dowiedzieli się, że pojazd przekroczy polską granicę w Świecku w sobotę, 25 listopada. Wtedy do akcji wkroczyła też Krajowa Administracja Skarbowa. Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wraz z policyjnymi "narkotykowcami" zatrzymali ciężarówkę marki Volvo do kontroli tuż po przejechaniu mostu granicznego.

- 46-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego oświadczył, że wiezie papier. Podczas szczegółowego sprawdzania pojazdu funkcjonariusze znaleźli ukryte pieniądze, prawie 120 tysięcy funtów brytyjskich. Ponadto w kabinie kierowcy ujawniono narkotyki: ponad 6,5 kilograma kokainy oraz 5 litrów płynnej amfetaminy - wylicza Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Przemyt narkotyków do Polski. Kierowca ciężarówki z zarzutami

Kierowca ciężarówki został zatrzymany. Jak przekazuje policja, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 3 miliony złotych.

- Mężczyzna usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. W przeszłości nigdy nie był notowany przez policję - relacjonuje podinsp. Liszczyńska.

Wkrótce 46-latek odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Przeczytaj też: Pijani zaatakowali seniora. "Bili go po głowie"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u