CBŚP rozbiło gang w Lubuskiem. Zobacz film z akcji (ZDJĘCIA)

30 styczeń 2024
Autor: 
CBŚP rozbiło gang w Lubuskiem. Zobacz film z akcji Fot. CBŚP

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez policję. Gang działał na terenie kilku państw. Swoją siedzibę miał na terenie województwa lubuskiego.

Nielegalny proceder rozpoczął się co najmniej w 2020 roku. Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się paserstwem nowych części samochodowych w hurtowych ilościach.

- Hurtowe ilości nowych części samochodowych były kradzione na terenie Niemiec, Węgier i Słowacji, następnie transportowano je do magazynów znajdujących się na terenie województwa lubuskiego, gdzie czekały najprawdopodobniej na hurtowych odbiorców - relacjonuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Akcja CBŚP. Zatrzymano podejrzanych

W działania zaangażowali się policjanci z CBŚP Gorzów Wielkopolski. Wspierali ich w tym funkcjonariusze CBŚP z Poznania i Opola oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. Realizacje zatrzymań zostały przeprowadzone na terenie Zielonej Góry oraz powiatu zielonogórskiego. Jedno z nich miało miejsce w budynku przy ulicy Jana z Kolna w Zielonej Górze.

Mundurowi bardzo wcześnie rano zatrzymali łącznie 5 osób w wieku od 28 do 74 lat podejrzanych o udział w przestępczym procederze. Następnie działania prowadzono w halach magazynowych, gdzie przechowywano kradzione części samochodowe. Tam pojawili się również eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

- W dwutygodniowym zabezpieczaniu części samochodowych zaangażowanych było ponad 50 policjantów. W trakcie oględzin zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy nowych części i podzespołów różnych pojazdów, takich marek jak: BMW, Mercedes, Audi, Porsche czy Volkswagen, o wstępnie oszacowanej wartości około 40 milionów złotych - informuje podinsp. Jurkiewicz.

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita. Postawiono zarzuty

Wszystkich zatrzymanych doprowadzono do Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Tam przestawiono im łącznie 15 zarzutów, a śledczy zapewniają, że to jeszcze nie koniec. Sąd tymczasowo aresztował 3 osoby.

Przeczytaj też: Nietypowa akcja strażaków. "Wszedł na czubek dachu" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u