Tragiczny pożar w Żaganiu. Jedna osoba zginęła w płomieniach (ZDJĘCIA)

04 luty 2024
Autor: 
Tragiczny pożar w Żaganiu. Jedna osoba zginęła w płomieniach Fot. OSP Iłowa, OSP Małomice, KPP Żagań

Tragiczny pożar w Żaganiu. Płonął budynek mieszkalny. Z ogniem walczyło 14 zastępów straży pożarnej. Jedna osoba zginęła, druga trafiła do szpitala.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żaganiu w sobotę, 3 lutego, późnym wieczorem. Około godziny 23:00 w ogniu stanął wielorodzinny budynek mieszkalny przy ulicy Bema.

Początkowo do akcji wyruszyły trzy zastępy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego pożar był już bardzo mocno rozwinięty. Płomienie obejmowały cały dach oraz poddasze. Ratownicy rozwinęli linie gaśnicze i wyposażeni w aparaty powietrzne przystąpili do działań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

Pożar Żagań. Nie żyje jedna osoba

Pierwsze siły i środki były niewystarczające do opanowania ognia. I tak do Żagania ściągnięto zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szprotawie oraz okoliczne jednostki OSP. Łącznie z ogniem walczyło 14 zastępów straży pożarnej. Teren zabezpieczała policja. Przyjechało też pogotowie gazowe i energetyczne.

Z płonącego budynku ewakuowano 18 osób. Jedna z nich była nieprzytomna i została przetransportowana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Niestety bilans pożaru okazał się tragiczny. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba. Na ratunek było już za późno.

Pożar w Żaganiu. Trwa ustalanie przyczyny

Pożar udało się opanować po kilku godzinach. Wówczas rozpoczęło się dokładne dogaszanie. W międzyczasie na miejscu zjawił się prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Opinię w tej sprawie wyda biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Akcja w Zielonej Górze. Mundurowi wjechali na posesję (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u