Parkowanie przy szpitalu w Zielonej Górze. "Pojazdy będą odholowywane" (ZDJĘCIA)

04 luty 2024
Parkowanie przy szpitalu w Zielonej Górze. "Pojazdy będą odholowywane" Fot. KMP Zielona Góra

Szpital Zielona Góra przebudowuje układ drogowy i są problemy z parkowaniem. Policja będzie odholowywać auta, które stoją na zakazie.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze realizuje inwestycję o nazwie "Przebudowa wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą". Całość opiewa na przeszło 47 milionów złotych. Docelowo na terenie lecznicy ma powstać między innymi ponad 400 miejsc parkingowych.

Szpital Zielona Góra - "Kierowcy nie respektują zakazu parkowania"

Przebudowa układu drogowego na terenie szpitala trwa już od kilku miesięcy. Wpływa to przede wszystkim na utrudnienia związane z parkowaniem samochodów. Sporo kierowców nie może znaleźć miejsca, gdzie może zostawić swoje auto.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja policji. Wpadli na plantację marihuany. "Odkryli sporą uprawę"

- Wielu kierowców nie respektuje znaków zakazu parkowania. Tym samym utrudniają prowadzenie prac i ryzykują, że ich samochód zostanie uszkodzony przez ciężki sprzęt. Przede wszystkim utrudniają poruszanie się po terenie szpitala karetek, czy innych pojazdów uprzywilejowanych, a tym samym stwarzają zagrożenie życia, zdrowia i bezpieczeństwa - informuje szpital w Zielonej Górze.

Policja Zielona Góra: "Odholowanie pojazdu na koszt właściciela"

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego od kilku dni pojawiają się na terenie szpitala i informują o zmianie oznakowania oraz obowiązujących zakazach zatrzymywania się. Póki co za szyby kierowców trafiały upomnienia, ale to się zmieni.

Od poniedziału, 5 lutego, pojazdy zaparkowane na zakazie będą odholowywane. Mundurowi apelują, aby nie pozostawiać pojazdów w miejscach zabronionych.

- W miejscu, gdzie pod znakiem drogowym B-36 widnieje tabliczka ze znakiem holowania, odholowanie pojazdu odbywa się na koszt właściciela. Policjanci będą w takich sytuacjach wzywani na miejsce i będą działać - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

"Zdajemy sobie sprawę z występujących trudności"

Szpital w Zielonej Górze podkreśla, że zdaje sobie sprawę z występujących utrudnień. Jednocześnie lecznica przypomina, że kierowcy mogą korzystać między innymi z parkingu przy Palmiarnii.

- Zdajemy sobie sprawę z występujących na terenie szpitala trudności i z góry za nie przepraszamy. Jednak aby było lepiej, najpierw musi być gorzej. A kierowcom podpowiadamy, że całkiem niedaleko do ich dyspozycji jest duży parking pod Palmiarnią. Ceny konkurencyjne, pierwsza godzina gratis - czytamy w komunikacie szpitala.

Mieszkańcy: "To jakiś absurd", "Najlepiej zgonić na kierowców"

Sprawa zbulwersowała mieszkańców miasta i nie tylko. Ci podkreślają przede wszystkim, że nieustannie pobiera się opłaty za parking na terenie szpitala, którego właściwie nie ma, a teraz dojdą do tego kary za złe parkowanie.

"Zero organizacji a tym bardziej dbałości o pacjentów. Jak ktoś przyjedzie po pacjentkę po operacji to gdzie ma te auto postawić? Pacjentka obolała, pozszywana ma iść kawał drogi do auta? Z tymi mandatami to jakiś absurd" - komentuje Magda. "Następnym razem będę dzwonił na policja, aby pomogła wyprowadzić pacjenta z oddziału i przetransportować go do samochodu zaparkowanego po drugiej stronie miasta" - zaznacza Paweł.

Przeczytaj też: Policja "polowała" na kierowcę przewozu osób. Szofer miał sporo na sumieniu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u