Ratownicy medyczni i policjanci zaatakowani. "Stali się celem brutalnych ataków"

15 luty 2024
Ratownicy medyczni i policjanci zaatakowani. "Stali się celem brutalnych ataków" Redakcja/archiwum/Lubuska Policja

Policjanci i ratownicy medyczni zostali zaatakowani przez grupę osób w Międzyrzeczu. Doszło do brutalnych ataków fizycznych i słownych. 

We wtorek, 13 lutego patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego zostali wezwani na jedną z ulic Międzyrzecza, gdzie miał znajdować się nieprzytomny mężczyzna. - Interwencja służb przerodziła się w brutalny atak na funkcjonariuszy policji oraz ratowników medycznych - relacjonuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik prasowy międzyrzeckiej policji. 

Zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie okazało się fałszywe. Ratownicy i policjanci zostali zaatakowani przez grupę osób, która mogła mieć związek ze zgłoszeniem. - Stali się celem brutalnych ataków fizycznych i słownych - dodał Maksimczyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Policjanci i ratownicy zaatakowani w Międzyrzeczu

W wyniku zdarzenia naruszona została nietykalność cielesna funkcjonariuszy oraz doszło do znieważenia policjantów i ratowników. - Najbardziej agresywny mężczyzna, który dopuścił się ataku, został zatrzymany - zaznaczył mł. asp. Mateusz Maksimczyk.

Teraz agresor odpowie za znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich, za co grożą mu nawet 3 lata więzienia. Pozostałe osoby odpowiedzą za niestosowanie się do wydawanych poleceń oraz zakłócanie porządku publicznego.

- Naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważanie przedstawicieli służb to zachowania absolutnie niedopuszczalne i godzące w fundamenty bezpieczeństwa społecznego. Ochrona tych, którzy narażają swoje życie dla dobra innych, powinna być priorytetem społecznym - dodał Maksimczyk.

Przeczytaj też: Kolejny strajk rolników na S3 w regionie. Będą duże utrudnienia (MAPA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u