Ewakuacja ważnego dworca PKP. Wyznaczono strefę bezpieczeństwa. "Odwołano pociągi"

16 luty 2024
Ewakuacja dworca PKP. "Odwołano pociągi" Redakcja/archiwum

Dworzec PKP w Rzepinie został ewakuowany. Na miejsce przyjechała policja i straż pożarna. Ponadto ruch pociągów został całkowicie wstrzymany.

Zgłoszenie trafiło do słubickich służb ratowniczych w piątkowe popołudnie, 16 lutego. Około godziny 13:00 Straż Ochrony Kolei poinformowała o bagażu pozostawionym na terenie dworca PKP w Rzepinie. W pobliżu nie było żadnych osób, do których mógłby należeć.

Do akcji wysłano kilka patroli policji, w tym patrol rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Przyjechały także dwa zastępy straży pożarnej z OSP Rzepin. Ponadto do Rzepina wezwano Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Gorzowa Wielkopolskiego, który wyposażony jest m.in. w specjalistycznego robota do działań pirotechnicznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Dworzec PKP Rzepin. Trwa akcja służb

Dworzec PKP w Rzepinie został całkowicie ewakuowany. Jednocześnie wokół obiektu wytyczona została strefa bezpieczeństwa, zamknięto również drogi. To standardowa procedura w takiej sytuacji.

Działania służb cały czas trwają. Obecnie nie wiadomo, co dokładnie znajduje się w porzuconym bagażu. Dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów kolej będzie mogła zacząć normalnie funkcjonować.

Utrudnienia na kolei. Wstrzymano ruch pociągów

W związku ze zdarzeniem ruch pociągów na stacji kolejowej w Rzepinie został wstrzymany. To spory problem dla pasażerów, ponieważ przez dworzec codziennie przejeżdża spora ilość pociągów, co przekłada się m.in. na możliwość przesiadek i jazdę w wielu kierunkach.

- Rzepin. Z przyczyn niezależnych od PKP PLK. Wstrzymany ruch pociągów. Przepraszamy za utrudnienia - czytamy w komunikacie PKP PLK.

Przypominamy, że przepisy porządkowe obowiązujące na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych, zabraniają pozostawiania bagażu bez nadzoru. Zgodnie z ustawą o transporcie kolejowym, kto wykracza przeciwko nakazom lub zakazom zawartym w przepisach porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych (...) podlega karze grzywny.

Przeczytaj też: Wyjazdy OSP w Lubuskiem w 2023 roku. Zobacz, ile razy wyjeżdżały jednostki (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u