Policjanci weszli na bezpłatne badanie wzroku. "Niespodziewani goście"

19 luty 2024
Autor: 
Policjanci weszli na bezpłatne badanie wzroku. "Niespodziewani goście" Fot. KPP Żagań

Atrakcyjny pokaz dla seniorów lub bezpłatne badanie wzroku. To hasła, które zachęcają. W praktyce bywa to jednak różnie, dlatego na jedno ze spotkań weszła policja.

W ostatnich dniach do Komisariatu Policji w Szprotawie wpłynęła informacja, że w jednym z miejsc na terenie miasta odbędzie się bezpłatne badanie wzroku dla seniorów. Wydarzenie było zaplanowane na piątek, 16 lutego.

- Podczas takich spotkań oferowane są na sprzedaż produkty w znacząco zawyżonych cenach oraz zawierane niekorzystne umowy ratalne, których odstąpienie jest później bardzo trudne. Z uwagi na to, że firmy organizujące takie pokazy często bazują na łatwowierności osób starszych, na spotkanie udali się policjanci - informuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

Bezpłatne badanie wzroku. Policja weszła na spotkanie

Do lokalu przybyli funkcjonariusze na czele z zastępcą komendanta szprotawskiego komisariatu asp. Mateuszem Nicpoń. Obecna była też Marzena Głowacz, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Żaganiu. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy wszystko przebiega zgodnie z prawem.

- Po przybyciu "niespodziewanych gości" okazało się, że żaden z prezentowanych produktów nie jest na sprzedaż. Następnie przekazano zgromadzonym na sali kilkunastu seniorom, informacje, aby zapobiegać próbom oszustwa i uświadamiać, jakie prawa ma każdy konsument - zaznacza sierż. sztab. Szlachetko.

Mundurowi podkreślają, że w najbliższym czasie będą obecni na każdym tego typu spotkaniu, które będzie odbywało się na terenie powiatu żagańskiego.

Pokaz dla seniorów. Policja przekazuje podstawowe zasady

Mundurowi przypominają, że przy zawieraniu umów na pokazie przedsiębiorca nie może żądać zapłacenia pełnej kwoty ani też zaliczki. Nie może również udzielić kredytu.

- Jeżeli podczas takiego spotkania zdecydujemy się na zakup to po podpisaniu umowy, zabieramy produkt do domu bez płacenia i mamy 14 dni na podjęcie decyzji czy odstępujemy od umowy i zwracamy towar, czy też zatrzymujemy go i dokonujemy płatności - podkreśla rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Przeczytaj też: Protest rolników w regionie. Policja zamknie trasę S3 (MAPA, GODZINY)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u