Akcja policji w Zielonej Górze. Nalot na 38-latka i 19-latkę (ZDJĘCIA)

26 luty 2024
Autor: 
Akcja policji w Zielonej Górze. Nalot na 38-latka i 19-latkę Fot. KMP Zielona Góra

Policyjna akcja w Zielonej Górze. Kryminalni z narkotykówki zatrzymali dwie osoby, które miały narkotyki i nielegalny tytoń. Były w domu jednorodzinnym.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze w poniedziałek, 19 lutego, prowadzili realizację na obrzeżach miasta. Głównym celem były narkotyki, które miały znajdować się w jednym z domów jednorodzinnych.

Akcja policji. Nielegalny tytoń i narkotyki

Kryminalni weszli do domu wynajmowanego przez pewną parę. Na celowniku mieli przede wszystkim mężczyznę, którego podejrzewano o handel narkotykami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

- Policjanci nie takiego rezultatu przeszukania się spodziewali. Ku ich zaskoczeniu w niemal wszystkich pomieszczeniach na parterze domu znajdowało się kilkadziesiąt worków i kartonów z tytoniową krajanką. Zabezpieczony do sprawy nielegalny tytoń ważył ponad 5 ton - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Oczywiście w wyniku realizacji zabezpieczono także narkotyki. Łącznie w ręce kryminalnych z narkotykówki wpadło blisko pół kilograma amfetaminy oraz inne nielegalne substancje psychoaktywne.

Zatrzymano dwie osoby

Do sprawy zatrzymano 19-letnią kobietę i 38-letniego mężczyznę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie prokurator przedstawił im zarzuty uchylania się od opodatkowania i narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie w wysokości nie mniejszej niż ponad 5,5 miliona złotych. Oboje usłyszeli też zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowań w celu wprowadzania ich do obrotu.

- Za posiadanie nielegalnego tytoniu grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie. Za przestępstwa narkotykowe grozi natomiast kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na kobiety 2 miesiące, a mężczyzny na 3 miesiące - informuje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Strażacy z OSP Letnica proszą o pomoc. Nigdy nie wiedzą, czy dojadą na akcję (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u