Pożar w budynku w Zielonej Górze. "W środku były dwie osoby" (ZDJĘCIA)

27 luty 2024
Autor: 
Pożar w budynku w Zielonej Górze. "W środku były dwie osoby" Redakcja

Pożar w Zielonej Górze. Płonął budynek mieszkalny. Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze we wtorkowe popołudnie, 27 lutego. Tuż po godzinie 13:10 ogień pojawił się w budynku mieszkalnym przy ulicy Stefana Batorego.

Do akcji wyruszyły cztery zastępy straży pożarnej z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Po kilku minutach pierwszy zastęp strażaków był pod wskazanym adresem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

Pożar Zielona Góra. Jedna osoba ranna

Strażacy od razu rozwinęli linie gaśnicze. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne weszli do budynku i przystąpili do działań. Pożar miał miejsce na parterze obiektu.

- W środku przebywały dwie osoby. Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego, lecz po przebadaniu okazało się, że nie ma potrzeby transportowania ich do szpitala - relacjonuje st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Po kilkunastu minutach sytuacja pożarowa była już opanowana. Od tej pory rozpoczęło się między innymi oddymianie budynku. Teren akcji zabezpieczała policja. Ulica Stefana Batorego na wysokości skrzyżowania z ul. Rajską na czas działań była całkowicie zablokowana.

Przeczytaj też: Strażak z Zielonej Góry odszedł na emeryturę. Koledzy skąpali go w wodzie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u