Wybory Zielona Góra. Janusz Jasiński kandydatem Lewicy na prezydenta

27 luty 2024
Autor: 
Wybory Zielona Góra. Janusz Jasiński kandydatem Lewicy na prezydenta Fot. Lewica

Wybory samorządowe 2024. Lewica przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Zielonej Góry. To Janusz Jasiński.

Dziś, 27 lutego, Lewica oficjalnie poinformowała, że wystawia swojego kandydata na prezydenta. Wystawi także kandydatów do Rady Miasta Zielona Góra. To spore zaskoczenie.

Wybory Zielona Góra. Lewica wystawiła kandydata na prezydenta

O fotel prezydenta walczyć będzie Janusz Jasiński. To zielonogórski przedsiębiorca, który dodatkowo jest prezesem Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Wielu mieszkańców zna go jednak od sportowej strony, ponieważ to wieloletni właściciel koszykarskiego klubu Enea Zastal BC Zielona Góra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

- Taka jest dziś sytuacja w Zielonej Górze. Jest dużo mgły i mało widać, ale sądzę, że idą dobre czasy. Myślę, że podjąłem się tego bardzo trudnego zadania, walki o prezydenturę Zielonej Góry, która jest moim miastem rodzinnym - mówi kandydat Lewicy na prezydenta miasta.

Janusz Jasiński: "Zielona Góra to dziś miasto układów i powiązań"

Kandydat Lewicy zaznaczał, że posiadane doświadczenie zamierza docelowo przekuć na to, aby Zielona Góra "poszła jak rakieta do przodu".

- Te kilkanaście lat prezydentury Janusza Kubickiego to było tak naprawdę zabetonowanie wszystkiego. Zabetonowanie zieleni w centrum po wszystkie zmiany. Jest to dziś miasto układów i powiązań. To wszystko trzeba przeciąć. Do tego trzeba ludzi i mam nadzieję, że jako drużyna to zrobimy - podkreśla Janusz Jasiński.

Deklarował, że Lewica jest w stanie zbudować nowe, obywatelskie społeczeństwo. Ma nadzieję, że "Zielona Góra wyjdzie z cienia" i znów będzie miastem, z którego wszyscy mieszkańcy będą dumni.

- Chcemy, aby w tym mieście żyli wszyscy razem, ale trzeba przede wszystkim postawić dziś na młodych. Będziemy wykorzystywać najważniejszą kwestię, czyli dawać wędkę, a nie rybę o smaku urzędowej kawusi. Możecie na mnie liczyć, że zawsze będę otwarty. Nigdy nie będę się zamykał i unikał dziennikarzy - przekazał Jasiński.

Wybory samorządowe 2024 - kiedy się odbędą?

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku w godzinach od 7:00 do 21:00. Tego dnia Polacy wybiorą lokalne władze, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Głosować będą także nad radnymi. Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się natomiast 21 kwietnia.

W Zielonej Górze oprócz Janusza Jasińskiego o fotel prezydenta miasta ubiegać się będzie obecny włodarz Janusz Kubicki. Do walki stanie też m.in. Marcin Pabierowski (Koalicja Obywatelska), Grzegorz Maćkowiak (Prawo i Sprawiedliwość) i Adam Hreszczyk (były aktywista Ruchu Miejskiego).

Przeczytaj też: Wystartuje nabór do żłobków w Zielonej Górze. Znamy szczegóły


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u