Wystartuje nabór do żłobków w Zielonej Górze. Znamy szczegóły

27 luty 2024
Autor: 
Startuje nabór do żłobków w Zielonej Górze. Znamy szczegóły Pixabay

Żłobki Zielona Góra. 1 marca ruszy nabór do placówek oświatowych. Miasto ma łącznie do dyspozycji 596 miejsc, ale tych ma jeszcze przybyć od 1 września.

Urząd Miasta Zielona Góra poinformował, że zakończył się pierwszy etap rekrutacji do miejskich żłobków. 25 lutego upłynął czas składania deklaracji, w których rodzice anonsowali wolę dalszego pobytu ich dziecka w dotychczasowym żłobku. Za chwilę ruszy kolejny etap, a więc nabór.

- Po przeprowadzeniu tej wstępnej procedury rekrutacyjnej (I etap - dop. red.) podliczymy, iloma wolnymi miejscami w żłobkach dysponujemy na nowy rok szkolny - przekazuje magistrat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

- Ogólnie wszystkich miejsc w żłobkach miejskich mamy dziś 596, ale ponieważ rozbudowa żłobka przy ul. Wiśniowej idzie zgodnie z planem, to w "Wisience" od 1 września dojdzie nam 158 miejsc. Oczywiście te miejsca też wezmą udział w obecnym naborze - zaznacza Lidia Gryko, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

Nabór do żłobka Zielona Góra - które placówki?

Rekrutacja do miejskich żłobków ruszy 1 marca i potrwa do końca miesiąca. Rodzice, składając wniosek, będą mogli wskazać trzy żłobki spośród czterech: Żłobek Miejski nr 1 (ul. Wandy 29), Żłobek Miejski nr 1 Filia (al. Wojska Polskiego 116), Żłobek Miejski nr 4 (ul. Wiśniowa 8) oraz Żłobek Miejski nr 7 (ul. Braniborska 2a).

W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci urodzone w latach 2022-2024 (od 20 tygodnia życia na dzień 1 września 2023 roku do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko kończy 3 lata). Nabór będzie odbywał się w oparciu o uzyskaną liczbę punktów.

Żłobek Zielona Góra. Rekrutacja przy wsparciu internetowego systemu

Urząd Miasta Zielona Góra do rekrutacji wykorzysta system elektroniczny. Tam można będzie wypełnić wniosek o przyjęcie dziecka do żłobka. Wypełniony wniosek podpisują rodzice/opiekunowie prawni dziecka, a następnie wraz z wymaganymi załącznikami przekazują do żłobka w formie skanu za pośrednictwem systemu Nabór 2024 lub składają go osobiście w żłobku wskazanym w pierwszej preferencji.

- Wnioski, które wypełnione zostaną tylko w systemie Nabór 2024, a nie zostaną złożone wraz z załącznikami w żłobku pierwszej preferencji lub nie będą przekazane w formie skanu przez system, nie biorą udziału w procesie rekrutacji - uczula zielonogórski magistrat.

Gdzie dokładnie złożyć wniosek? Kliknij w link: https://nabor.pcss.pl/zielonagora/zlobek

Żłobki Zielona Góra - harmonogram rekrutacji

Wyniki pierwszych etapów rekrutacji, czyli lista zakwalifikowanych i lista niezakwalifikowanych dzieci, dostępne będą 12 kwietnia o godzinie 12:00. Co jest bardzo ważne, wolę przyjęcia malucha do danego żłobka koniecznie należy potwierdzić! Rodzice będą mieli na to czas do 29 kwietnia.

Harmonogram naboru

  • 12.02.2024 r. - 25.02.2024 r (Składanie deklaracji kontynuacji pobytu w żłobku)
  • 01.03.2024 r. - 31.03.2024 r. (Składanie wniosków o przyjęcie do żłobka)
  • 02.04.2024 r. - 08.04.2024 r. (Prace komisji rekrutacyjnych)
  • 12.04.2024 r., godz. 12.00 (Wyniki I etapu rekrutacji do żłobków: lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych)
  • do 29.04.2024 r. (Potwierdzenie woli przyjęcia. Podpisywanie umów z rodzicami)

Przeczytaj też: Działania policji w Zielonej Górze. Posypały się mandaty (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u