Wyciek substancji chemicznej w firmie w Zielonej Górze. Trwa akcja strażaków

03 kwiecień 2024
Autor: 
Wyciek substancji chemicznej w firmie w Zielonej Górze Redakcja/archiwum

Wyciek substancji chemicznej na terenie firmy w Zielonej Górze. Na miejscu pracuje już straż pożarna, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskiej straży pożarnej we wtorkowe popołudnie, 3 kwietnia, chwilę po godzinie 14:10. Na terenie firmy położonej w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym przy ulicy Nowy Kisielin - Innowacyjna doszło do wycieku substancji chemicznej.

- Substancja ma wyciekać z jednego z mauzerów - relacjonuje st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego w akcji

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, gdzie funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego. Zaalarmowano także ochotników z OSP Stary Kisielin.

Ze wstępnych informacji wynika, że ze zbiornika wycieka ksylen. To bezbarwna ciecz, która jest łatwo palna, szkodliwa i drażniąca. Działa szkodliwie przez drogi oddechowe i w kontakcie ze skórą.

Działania strażaków trwają. Ich zadaniem jest przede wszystkim ograniczenie wycieku. Następnie substancja zostanie przepompowana przy użyciu pompy beziskrowej do szczelnego mauzera.

Przeczytaj też: Zderzenie dwóch osobówek pod Zieloną Górą. Występują utrudnienia w ruchu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u