Debata kandydatów na prezydenta Zielonej Góry (ZDJĘCIA, TRANSMISJA)

03 kwiecień 2024
Autor: 
Debata kandydatów na prezydenta Zielonej Góry Redakcja

Wybory Zielona Góra. Odbyła się debata prezydencka kandydatów na prezydenta Zielonej Góry. Ci odpowiadali na pytania, ale zadawali je również sobie wzajemnie.

Wybory samorządowe 2024 odbędą się już w niedzielę, 7 kwietnia. W Zielonej Górze o fotel prezydenta miasta powalczy pięciu kandydatów. Janusz Kubicki, który jest włodarzem Winnego Grodu od 18 lat będzie musiał zmierzyć się z Marcinem Pabierowskim (KO), Grzegorzem Maćkowiakiem (PiS), Januszem Jasińskim (Lewica) oraz Adamem Hreszczykiem (KWW Adam Hreszczyk).

Debata prezydencka w Zielonej Górze

Dziś, 3 kwietnia, w Lubuskim Teatrze odbyła się debata kandydatów na prezydenta Zielonej Góry zorganizowana przez NewsLubuski.pl we współpracy z Radiem Zachód i Radiem Zielona Góra. Udział wzięli w niej wszyscy kandydaci na stanowisko włodarza miasta. Na początku wszyscy kandydaci przedstawili swoje programy wyborcze.

- Startuję, żeby dać mieszkańcom możliwość wyboru kogoś całkowicie niezależnego. Stawiamy na to, aby zadbać o remonty dróg w mieście bez budowania dodatkowych obwodnic i zadbać o budowę wiaduktów na Trasie Północnej. Także zadbanie o opiekę zdrowotną. Chcę, aby urzędnicy działali w interesie mieszkańców - mówił Adam Hreszczyk.

- Trzeba wrócić dialog do Zielonej Góry. Nie może być tak, że tutaj cały czas na konflikcie budowana jest cała narracja. Trzeba skończyć z poniżaniem i niszczeniem ludzi. Budowaniem własnych sukcesów na czyjejś krzywdzie. Ludzie, gospodarka i dialog. To trzy rzeczy, które są dziś najważniejsze - podkreślał Janusz Jasiński.

- Dziś Zielona Góra potrzebuje ambitnego rozwoju, który przekracza jedną kadencję. Takiego, który stworzy z naszego miasta metropolię i które będzie ścigać Poznań i Wrocław. Żeby to osiągnąć potrzebujemy zmienić model gospodarczy. Nowe strefy inwestycyjne powinny być obsługiwane przez specjalny zespół do spraw pozyskiwania inwestorów z branż przyszłości - zaznaczał Grzegorz Maćkowiak.

- Trzeba wykorzystać w 100 procentach potencjał lokalizacyjny, społeczny i gospodarczy. Stawiam na miasto odpowiedzialne, które potrafi reagować na sytuacje kryzysowe. Nie może być słabej pomocy dla przedsiębiorców. Miasto musi być odpowiedzialne. Stawiam też na inwestycję w wiadukty, dziurawe drogi oraz opiekę senioralną - wymieniał Marcin Pabierowski.

- Kto z nas nie chce być piękny, młody i bogaty? Wiecie, co jest ważne w polityce? Skuteczność. Ile chcecie obietnic? 100, 200, 300, 400? Ja obiecuję i słowa dotrzymuję. Obiecałem połączyć miasto z gminą, połączyłem. Obiecałem strefę w Kisielinie, pojedźcie zobaczyć. Pamiętacie miasto sprzed kilkunastu lat? A gdzie jesteśmy dzisiaj? Zielona Góra jest w ekstralidze polskich miast - twierdził Janusz Kubicki.

Wybory Zielona Góra. Transmisja z debaty prezydenckiej

Kandydaci odpowiadali także na wylosowane pytania, które zostały ułożone przez dziennikarzy. Ponadto zadawali je również sobie wzajemnie. Całą debatę prezydencką możecie obejrzeć tutaj:

Za pomoc w realizacji transmisji dziękujemy Endgame shotbar w Zielonej Górze.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u