Bezduszna złodziejka z Zielonej Góry zaskoczyła policjantów. "Nie wytrzymała presji"

09 kwiecień 2024
Autor: 
Bezduszna złodziejka z Zielonej Góry zaskoczyła policjantów Fot. KMP Zielona Góra

Okradła starszą, schorowaną mieszkankę Zielonej Góry. Policja udostępniła jej wizerunek. Wtedy poszukiwania złodziejka sama zgłosiła się do funkcjonariuszy.

Do kradzieży doszło 31 stycznia 2024 roku w Zielonej Górze. Około godziny 13:00 z mieszkania ulokowanego w budynku przy Alei Konstytucji 3 Maja złodziejka wyniosła 1050 złotych. Był to lokal należący do starszej i schorowanej mieszkanki miasta.

Sprawa trafiła na policję. Zajmowali się nią funkcjonariusze z I Komisariatu Policji. Mundurowym udało się zabezpieczyć nagranie z kamery monitoringu należącej do prywatnego przedsiębiorcy. Na nagraniu widać było wizerunek podejrzewanej kobiety.

Kradzież Zielona Góra. Złodziejka zgłosiła się na policję

- Po wykorzystaniu innych możliwości identyfikacji, nadzorujący sprawę prokurator wydał postanowienie o upublicznieniu wizerunku kobiety. Już kilka godzin po publikacji policjanci otrzymali od mieszkańców pełne informacje na temat poszukiwanej - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Funkcjonariuszy najbardziej zaskoczył jednak fakt, iż poszukiwana 41-latka sama zadzwoniła do komisariatu. Została zatrzymana w sobotę, 6 kwietnia. Była pijana, miała 1,8 promila alkoholu w organizmie. Zanim więc została przesłuchana, spędziła noc w policyjnym areszcie.

Złodziej Zielona Góra. Kobieta stanie przed sądem

Zatrzymana usłyszała zarzuty oszustwa i kradzieży. Przyznała się do tych czynów i złożyła wyjaśnienia. 41-letnia kobieta pochodzi z województwa wielkopolskiego, ale od kilku miesięcy mieszka w Zielonej Górze.

- Prokurator oddał podejrzaną pod dozór policji. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast kradzież zagrożona jest karą do 5 lat więzienia - dodaje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Jechał pod prąd trasą S3 w Lubuskiem. Mogło dojść do tragedii (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u