Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył! [FILM]

08 maj 2024
Autor: 
Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył Redakcja

W Zielonej Górze doszło do niepokojącego zdarzenia. Trzyletnie dziecko samowolnie opuściło teren przedszkola i nikt tego nie zauważył.

We wtorek, około godz. 11.30 na ulicy Jaskółczej w Zielonej Górze kierująca pojazdem zauważyła przechodzącego przez ulicę małego chłopca. Zaniepokojona zatrzymała pojazd, zaopiekowała się dzieckiem i wezwała policję.

- Kiedy kobieta zapytała chłopca skąd się wziął na ulicy odpowiedział, że nie chce być w przedszkolu, i że wraca do domu - informuje podinspektor Małgorzata Barska, KMP Zielona Góra.

Jak się okazało chłopiec mieszkał w okolicy.

- Na szczęście znalazła się osoba, która rozpoznała dziecko i dotarła do rodziców - dodaje podinspektor.

Patrol policji odprowadził dziecko do przedszkola i poczekał na przyjazd rodziców. Policjanci sporządzili notatkę i teraz w Komendzie Miejskiej w Zielonej Górze będzie prowadzone postępowanie w kierunku artykułu, mówiącego o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Materiały zostaną wysłane do zielonogórskiej prokuratury. - Będzie też zawiadomiony Urząd Miasta w Zielonej Górze, który sprawuje nadzór nad placówkami oświatowymi, ponieważ taka sytuacja nie powinna się powtórzyć - mówi Barska. 

Tym razem, na szczęście, dzięki czujności przechodniów i szybkiej reakcji policji, maluch został bezpiecznie zwrócony rodzicom. Incydent ten podkreśla znaczenie ścisłego przestrzegania procedur bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych oraz konieczność stałej uwagi ze strony personelu. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u