Okradł osobę niepełnosprawną. Teraz odpowie przed sądem

09 maj 2024
Autor: 
Okradł osobę niepełnosprawną. Teraz odpowie przed sądem

7 maja w jednym z marketów w Żaganiu doszło do niecodziennej kradzieży, gdzie bezczelny złodziej ukradł kule ortopedyczne starszej pani. Kobieta na czas robienia zakupów zastępiła je wózkiem sklepowym.

Kobieta po zrobieniu zakupów, kiedy odstawiła wózek, zobaczyła, że nie ma kul, które na co dzień umożliwiają jej przemieszczanie się i funkcjonowanie. Wystraszona kobieta poprosiła o pomoc kasjerki, które zgłosiły interwencję.

135 230058 m

Policjanci przejrzeli zapis z monitoringu sklepu. Dokonali rozpytania i ustalili dane oraz adres zamieszania mężczyzny widocznego na nagraniu w trakcie kradzieży kul. Funkcjonariusze udali się pod ustalony adres gdzie zastali mężczyznę, który dobrowolnie oddał to, co nie należało do niego. Po wykonaniu czynności z 50-latkiem policjanci udali się do miejsca zamieszkania seniorki. Wizyta policjantów z kulami sprawiła 77-letniej kobiecie duża radości. Była bardzo wdzięczna policjantom za odzyskanie rzeczy, która na co dzień pozwala jej funkcjonować.

Ta sytuacja podkreśla ważność monitoringu i współpracy społeczności z organami ścigania w zapobieganiu i rozwiązywaniu przestępstw. Warto również zwrócić uwagę na potrzebę ochrony osób starszych i niepełnosprawnych, które są szczególnie narażone na tego typu zdarzenia. Kradzież przedmiotów tak niezbędnych jak kule ortopedyczne może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i samodzielności osób, które na nich polegają.

Czytaj także: Ukradł dwa defibrylatory. Zabrał je "dla zabawy"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u