Wypadek na krajowej "22" w Lubuskiem. Zginęły konie (ZDJĘCIA)

06 czerwiec 2024
Wypadek na krajowej "22" w Lubuskiem. Zginęły konie Fot. OSP Kołczyn/FB

Wypadek na drodze krajowej nr 22 w okolicach miejscowości Krzeszyce. Konie wbiegły pod autobus. Siła była ogromna. Zwierzęta zginęły na miejscu.

Zgłoszenie wpłynęło do sulęcińskich służb ratowniczych w czwartek, 6 czerwca, chwilę po godzinie 3:40. Na drodze krajowej nr 22 na wysokości przysiółka Graby doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu oraz zwierząt.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca autobusu marki MAN poruszał się w stronę Krzeszyc. Nagle na jezdnię wybiegły dwa konie. Niestety na uniknięcie zderzenia nie było już szans.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Wypadek na DK22. Zwierzęta zginęły

Siła uderzenia była ogromna. Przód autobusu został bardzo mocno zniszczony. Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej z Sulęcina oraz ochotnicy z OSP Kołczyn i OSP Krzeszyce. Dojechał także patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego i zespół pogotowia ratunkowego.

W autobusie oprócz kierowcy znajdowało się około 10 pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wypadku nie przeżyły jednak potrącone konie.

Początkowo droga była całkowicie zablokowana. Później wprowadzono ruch wahadłowy. Wszystkie okoliczności zdarzenia ustala policja.

Przeczytaj też: Wybuch i pożar w Zielonej Górze. To 39-latek zginął w płomieniach (ZDJĘCIA)

Fot. OSP Kołczyn


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u