Maleńkie pisklę w tarapatach. Na pomoc przybyli strażacy (ZDJĘCIA)

06 czerwiec 2024
Maleńkie pisklę w tarapatach. Na pomoc przybyli strażacy Fot. KP PSP Sulęcin

Niecodzienna akcja strażaków z Sulęcina. Pisklę wypadło z gniazda i potrzebowało pomocy. Maleńki sokół trafił do domu.

Straż pożarna to nie tylko gaszenie pożarów. Tym razem pomocy potrzebowało zwierzę. To niecodzienne zgłoszenie wpłynęło do sulęcińskich strażaków w czwartkowy poranek, 6 czerwca.

- Zastępy zostały zadysponowane do pomocy w umieszczeniu w gnieździe pisklęcia sokoła pustułki. To gatunek objęty ścisłą ochroną - informuje mł. bryg. Rafał Sobczak, rzecznik straży pożarnej w Sulęcinie.

Ptak wypadł z gniazda. Strażacy przybyli z pomocą

Maleńkie pisklę przeżyło upadek, ale nie było w stanie samodzielnie wzbić się w powietrze i wrócić do domu. Na miejscu obecny był przedstawiciel Lasów Państwowych, który wskazał drzewo, na którym znajduje się gniazdo sokoła.

Akcja zakończyła się sukcesem. Strażacy zabezpieczyli ptaka i zabrali go do kosza podnośnika hydraulicznego. Po kilku minutach mały sokół był już w domu.

Przeczytaj też: Nowe samochody gaśnicze dla OSP w Lubuskiem. Sprawdź, gdzie trafią (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u