Wpadł podczas kontroli w Zielonej Górze. Policjanci nieźle go zaskoczyli

17 czerwiec 2024
Wpadł podczas kontroli w Zielonej Górze. Policjanci nieźle go zaskoczyli Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali mężczyznę, który jeździł bez prawa jazdy. Wpadł, gdy prowadził microcar. Wkrótce stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 16 czerwca, w Zielonej Górze. Patrol funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie działań na alei Zjednoczenia zatrzymali do kontroli pojazd typu microcar.

W trakcie sprawdzania microcara w bazach danych okazało się, że nie powinien on poruszać się po drodze. To z uwagi na fakt, iż dowód rejestracyjny został już wcześniej zatrzymany z uwagi na niewłaściwy stan techniczny pojazdu. To był jednak dopiero początek...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Jeździł bez prawa jazdy

Za kierownicę nie powinien wsiadać także sam mężczyzna. Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

- Mężczyzna interpretował przepisy na podstawie mitu z internetu, że na pojazdy typu czterokołowiec, microcar, uprawnień nie potrzeba. Prowadzenie microcara jest możliwe jedynie po uzyskaniu odpowiedniej kategorii prawa jazdy, w dzisiejszym przypadku kategorii B1 - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Wkrótce kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Za jazdę po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Przeczytaj też: Lotnisko Zielona Góra - Babimost ma już system antydronowy. Był bardzo potrzebny (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u