Akcja "Trzeźwy poranek" w Gorzowie. "To pierwszy raz od dłuższego czasu" (ZDJĘCIA)

17 czerwiec 2024
Akcja "Trzeźwy poranek" w Gorzowie Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili dziś akcję "Trzeźwy poranek". Działania ruszyły z samego rana.

Mimo licznych kontroli i zaostrzania kar policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Aby wyłapywać kierujących na "podwójnym gazie" mundurowi coraz częściej sprawdzają trzeźwość kierowców. Nie inaczej było dziś, 17 czerwca. Działania "Trzeźwy poranek" prowadzili policjanci z gorzowskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Akcja policji ruszyła już z samego rana. Policyjne patrole rozstawiły się na ulicy Wyszyńskiego. Tam sprawdzali trzeźwość kierowców, którzy wjeżdżali do miasta od strony Kłodawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Trzeźwy poranek Gorzów. "Tym razem było inaczej"

W alkomaty dmuchnęło łącznie kilkuset kierujących. Ostatecznie w trakcie działań funkcjonariusze nie zatrzymali żadnego kierowcy pod wpływem alkoholu.

- To od dłuższego czasu pierwszy raz, gdy podczas porannych działań nie było osób pod wpływem alkoholu. Takie odpowiedzialne zachowanie na pewno należy pochwalić - podkreśla kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Mimo dobrego wyniku gorzowscy mundurowi nie zamierzają odpuszczać. Funkcjonariusze z drogówki planują już kolejne akcje "Trzeźwy poranek". Wszystko po to, aby na ulicach Gorzowa i w jego okolicach było bezpiecznie.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa kierowcy, który wydmuchają powyżej 1,5 promila, tracą swoje samochody.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Wpadł podczas kontroli w Zielonej Górze. Policjanci nieźle go zaskoczyli


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u