To nowi policjanci i policjantki. 31 funkcjonariuszy trafi do lubuskich komend (ZDJĘCIA)

10 lipiec 2024
Autor: 
To nowi policjanci i policjantki. 31 funkcjonariuszy trafi do lubuskich komend Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Lubuska Policja ma nowych funkcjonariuszy. Policjanci już ślubowali, a po ukończeniu kursu podstawowego trafią do różnych jednostek w województwie.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim dziś, 10 lipca, odbyło się ślubowanie nowych policjantów. Do garnizonu dołączyło 31 funkcjonariuszy. To 12 kobiet oraz 19 mężczyzn.

- Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu. W Szkole Policji spędzą najbliższe sześć miesięcy. Po powrocie będą pełnić służbę w swoich jednostkach macierzystych - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Posypały się mandaty. Policja z dronem łapała kierowców

Nowi policjanci Lubuskie

Nowi funkcjonariusze dołączą do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz komend miejskich w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Trafią też do komend powiatowych w Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Żaganiu i Żarach.

- Podjęliście się odpowiedzialnego zadania: dbałości o bezpieczeństwo i porządek publiczny. To trudna misja, obarczona ryzykiem. Aby jej sprostać potrzeba poświęcenia, zaangażowania, pasji, a przede wszystkim wierności etyce zawodowej. Jestem przekonany, że kierowaliście się właśnie takimi wartościami - podkreślał insp. Jerzy Czebreszuk, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Do nowych policjantów zwrócił się także Wojewoda Lubuski Marek Cebula. - Nie da się żadnym słowem przecenić Waszych decyzji życiowych To nie tylko wyzwania, ale i zobowiązanie. Myślę, że będziecie wracali w swoim życiu do momentu, kiedy składaliście tutaj ślubowanie - zaznaczał.

Przeczytaj też: Zaginęła Maria Nowak z Zielonej Góry. Trwa akcja poszukiwawcza (ZDJĘCIA)

nowi policjanci lubuskie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u