Wandale schwytani

23 październik 2016
Autor: 

Policja ujęła młodego grafficiarza-amatora , który zniszczył w czerwcu kilka budynków w Sławie.

Jak podaje portal Gminaslawa.pl ,sławscy kryminalni ustalili personalia młodego mężczyzny, który w czerwcu br. pod osłoną nocy pomalował sprayem między innymi elewację Urzędu Miejskiego w Sławie oraz inne obiekty. Starty wyceniono na 8 tys. złotych.

O zniszczonej nowej elewacji budynku Miejskiego w Sławie, budynku mieszkalnego oraz słupka bramy wjazdowej do cmentarza komunalnego w Sławie policjantów powiadomiła przedstawicielka sławskiego magistratu pod koniec czerwca br. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca działał sam i pod osłoną nocy. Policjanci po sprawdzeniu nagrań z monitoringu Urzędu Miasta oraz pobliskiej stacji paliw ustalili, że podejrzanym mógł być młody mężczyzna. Działania policji doprowadziły do zatrzymania mieszkańca Zielonej Góry, który przyznał się do zniszczeń. Podejrzany tłumaczył, że przyjechał do Sławy na koncert i z powodu niesprzyjającej aury, odwołanego koncertu postanowił sprayem pomalować elewacje.

22-letniemu mieszkańcowi powiatu zielonogórskiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Portal Gminy Sława.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u