12-latek zareagował profesjonalnie

20 listopad 2016
Autor: 

Prawidłowa reakcja 12-latka ze Zbąszynka, uruchomiła działanie służb ratowniczych. Mężczyzna leżący w rejonie dworca PKP otrzymał niezbędną pomoc i trafił do Izby Wytrzeźwień. Po raz kolejny potwierdza się słuszność działań edukacyjnych Policji.

Okres przejściowy pomiędzy jesienią a zimą, nocne przymrozki oraz padający deszcz nie sprzyjają warunkom bytowania na zewnątrz. Dlatego też podczas działań edukacyjnych skierowanych do dorosłych jak i dzieci, policjanci apelują o prawidłową reakcję wobec osób bezdomnych lub leżących. W tym drugim przypadku nigdy nie wiadomo co może być przyczyną tego, że dana osoba leży na ziemi. Zarówno może to być osoba w stanie nietrzeźwości jak też mogła się przewrócić w wyniku problemów zdrowotnych. W obu przypadkach prawidłowa reakcja i podjęte działania ratownicze mogą przyczynić się do ochrony jej życia i zdrowia.

Tak było w czwartek 17 listopada br., gdy około godz.15:30, 12-latek przechodzący obok dworca PKP w Zbąszynku zauważył mężczyznę leżącego na ziemi. Chłopiec zainteresował się leżącym człowiekiem, który miał dziwne drgawki. Nie czekając na reakcję innych osób, ze względu na to, że mieszka tuz obok, natychmiast pobiegł do domu i powiadomił telefonicznie pogotowie ratunkowe i Policję. Gdy na miejsce dotarł patrol dzielnicowych, chłopiec przebywał w rejonie zdarzenia i wskazał miejsce gdzie leży mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, wobec wskazanej osoby. Na miejsce dotarł również zespół ratowników medycznych. Po chwili okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. 51-latek trafił pod opiekę lekarską w Izbie Wytrzeźwień.

Taka postawa młodego człowieka jest przykładem prawidłowego postępowania. Często nie zdajemy sobie sprawy, że każdy z nas może pomóc. Wystarczy telefon i znajomość numerów ratunkowych. Powiadomienie służb i wskazanie zdarzenia, może przyczynić się do uratowania innej osoby. Wiedział o tym, ten chłopiec. Policjanci w rozmowie z dzielnym 12-latkiem ustalili, że zaniepokoiło go zachowanie tego mężczyzny. Leżał i miał dziwne drgawki, które mogły wyglądać na atak padaczki. Dlatego powiadomił służby i wrócił na miejsce gdzie nadzorował leżącą osobę, gdyż czuł się zobowiązany do takiego zachowania.

KPP Świebodzin

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u