BABA w Sulęcinie

20 listopad 2016
Autor:  Ryszard Waldun

Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA z Zielonej Góry i Ośrodek Pomocny Społecznej w Sulęcinie podpisali wstępną umowę o współpracy.

Stowarzyszenie z Zielonej Góry w ramach umowy zaprasza do skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej dla osób uwikłanych w przemoc w rodzinie. W Sulęcinie będzie funkcjonował lokalny ośrodek pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Jak informuje Andrzej Żelechowski, dyrektor OPS w Sulęcinie, najbliższe spotkanie z terapeutami odbędzie się 26 listopada w godzinach 9.00- 14.00 w siedzibie OŚrodka Pomocy Społecznej przy ul. Emilii Plater 14.

Zapisy chętnych, którzy chcieliby skorzystać z pomocy odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 95 755 2082 lub osobiście w siedzibie OPS.

W umowie o współpracy czytamy, że Lubuskie Stowarzyszenie na rzecz Kobiet BABA zapewni bezpłatne poradnictwo prawne i psychologiczne oraz wsparcie Osoby Pierwszego Kontaktu (OPK). Pierwsze porady świadczone bezpłatnie będą już w tym miesiącu, a umowa zawarta będzie na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku.

Umowę podpisali: w imieniu Stowarzyszenia BABA dr. Anita Kucharska- Dziedzic Prezes, a w imieniu OŚrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie dyrektor Andrzej Żelechowski.

Jak się dowiedziałem od dyrektora OPS kilka razy w tygodniu zdarza się, że przychodzą mieszkańcy miasta i gminy, którzy zgłaszają akty przemocy w rodzinie. Wśród poszkodowanych są zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Ryszard Waldun

 • PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  PUNKY REGGAE live 2020 w Sulęcinie

  Ekipa PRlive oraz zespół FARBEN LEHRE serdecznie zapraszają na koncert w Sulęcinie, w ramach jubileuszowej trasy PUNKY REGGAE live 2020.

 • Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Uroczystość Wszystkich Świętych - Informacje o godzinach nabożeństw 2019

  Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

 • Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Kontrola drogowa zakończona zabezpieczeniem 70 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

  Na początku tygodnia policjanci z Sulęcina byli świadkami niebezpiecznej sytuacji na drodze. Kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa osobie, która znajdowała się na pasach. W efekcie, kobieta musiała cofnąć się na chodnik. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że prócz wykroczenia drogowego, 34-latek ma na sumieniu coś więcej, a dokładnie 70 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 • Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą. Strażacy wyłowili ciała dwóch osób

  Tragiczna sobota nad wodą w Lubuskiem. Służby ratownicze dwa razy interweniowały przy zdarzeniach związanych z utonięciem. 

 • Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Litwin jechał hulajnogą po autostradzie A2, bo... zabrakło mu paliwa w aucie (FILM)

  Kierowca podróżujący lubuskim odcinkiem autostrady A2 nagrał mężczyznę jadącego elektryczną hulajnogą pod prąd pasem awaryjnym. Okazało się, że był to obywatel Litwy, któremu zabrakło paliwa w busie.

 • Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Uciekał przed policją, wbiegł do lasu i udawał grzybiarza

  Policjanci z sulęcińskiej drogówki podjęli pościg za kierowcą osobowej toyoty. Mężczyzna podczas ucieczki stwarzał rażące zagrożenie dla innych uczestników ruchu - „ścinał zakręty, wyprzedzał na skrzyżowaniu, jechał na tzw. „czołówkę” rozwijając niebezpieczną prędkość. Kierujący porzucił auto i uciekł do lasu. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania był fakt, że toyota, którą uciekał została skradziona w Niemczech. 24-latek został zatrzymany – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u