Policjanci ratują przed zamarznięciami

05 styczeń 2016

Termometry od kilku dni wskazują temperaturę poniżej zera. Nastał wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Tylko w ostatni weekend policjanci trzy razy interweniowali wobec osób, którym groziło wychłodzenie.

 

W nocy z soboty na niedzielę policjanci w jednym z pustych garaży w Słubicach, natrafili na 61-letniego mężczyznę nie posiadającego stałego miejsca zamieszkania. Temperatura powietrza sięgała poniżej zera. Aby uchronić 61-latka przed zamarznięciem, funkcjonariusze przewieźli go do słubickiej komendy. Kilka godzin później 61-latek trafił do słubickiej komendy, lecz tym razem do wytrzeźwienia. Mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Konsultacja lekarska pozwoliła na umieszczenie prawdopodobnie, przyszłej ofiary niskich temperatur w policyjnej izbie zatrzymań do wytrzeźwienia. Te działania policjantów z Ośna Lubuskiego w ramach akcji "Zima 2015/2016" uratowały 55-letniego mężczyznę. Kontrolując miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne trafili na 55-latka nie posiadającego stałego miejsca zamieszkania.  Ze względu na bardzo niską temperaturę - ponad 10 stopni poniżej zera - istniało ryzyko, że mężczyźnie grozi wychłodzenie organizmu. Aby uchronić mężczyznę przed zgubnymi skutkami niskiej temperatury, funkcjonariusze przewieźli go do słubickiej komendy.

Kiedy temperatura gwałtownie spada pamiętajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i informujmy Policję, Straż Miejską, OPS,  pogotowie ratunkowe, gdy zauważymy osobę narażoną na utratę zdrowia, życia.

Wystarczy zadzwonić pod numer 112, 997 lub 986, podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie !

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u